+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá investičná minca Australian Bird of Paradise 1 Oz 2019

Zlatá investičná minca Australian Bird of Paradise 1 Oz 2019
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá investičná minca Australian Bird of Paradise 1 Oz 2019


Fixace ceny: Okamžitá
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Dočasne nedostupné
Kód produktu: 005527
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
Zlatá investičná minca
Nominál: 100 AUD
Priemer: 32.10 mm
Hmotnosť: 31.1 g
Rýdzosť: 999.9/1000 Au
Emisia: 2019
Náklad: iba 5 000 ks
Razba: Perth Mint
Krajina pôvodu: Austrália

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

Australian Bird of Paradise 2019

Zlatá investičná minca vydaná mincovňou Perth Mint v roku 2019 v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata o hmotnosti 1 Oz (31.1 g). Investičné mince Australian Bird of Paradise uviedla austrálska mincovňa Perth na trh v roku 2018 a plánuje každoročne vydávať jej nový motív, podobne ako je tomu napr. pri zlatých investičných minciach Kangaroo (Klokan).

Minca na svojom rube zachytáva dospelého jedinca rajky trubača (Manucodia keraudrenii, Phonygammus keraudrenii), ktorý sedí na vetve a vydává jeho charakteristické pískanie pripomínajúce trúbenie. Motív dopĺňa nápis "AUSTRALIAN BIRD OF PARADISE", údaje o hmotnosti, rýdzosti a značka mincovne Perth "P".
Spevavé vtáky čeľade rajkovitých zahrňujú 43 poddruhov a pochádzajú z Novej Guiney a severnej časti Austrálie. Na prelome 19. a 20. storočia boli rajky masovo lovené pre ich perie, ktoré sa v Európe stalo módnym doplnkom dámskych klobúkov. Meno rajka je odvodené od vzhľadu peria, o ktorom sa hovorilo, že pochádza z raja. Z dôvodu drastického poklesu populácie rajok bol v roku 1924 ich lov zakázaný. Rajka trubač bola objevená v neprebádanej divočine poloostrova Cape York v Queenslande. Svoj vedecký názov získala podľa francúzskeho lekára Pierra François Keraudrena a spojenia gréckych slov "falošný spev" a "svadba", ktoré odrážajú hlasné a drsné volanie samca v období pytačiek. Väčšie samce merajú okolo 31 cm a majú lesklé modro-čierne operenie s predĺženými rohovitými ušnými chumáčikmi a hrivu z peria na krku.

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka s iniciálmi "JC" a nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA", rok vydania "2019" a nominálnu hodnotu. Minca má podľa Menového zákona z roku 1965 štatút austrálskeho zákonného platidla.

Minca je dodávaná v ochrannej plastovej kapsuli a jej emisný náklad je limitovaný iba na 5 000 kusov pre celý svet!

Pre túto mincu odporúčame univerzálne etue:

kozenkova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm mahagonova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm akrylova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm

graph 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.