Aktuálne ceny: Cena zlata 1747.04 USD/oz   Cena striebra 19.044 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca Obri doby ľadovej - Medveď jaskynný 1 Oz 2020
Limitovaná edícia

Zlatá investičná minca Obri doby ľadovej - Medveď jaskynný 1 Oz 2020

05:08
posledná aktualizácia ceny
006043
kód produktu
2 234,00 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

Giants of the Ice Age - Cave Bear

Investičná zlatá minca razená v nemeckej mincovni Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH v roku 2020 o váhe 1 Oz (31.1 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata je súčasťou série Giants of the Ice Age, ktorá počas štyroch rokov predstaví osem obrov doby ľadovej. Predstaviteľom štvrtej mince série je medveď jaskynný (Ursus spelaeus).

Rub mince zobrazuje na pozadí skalnatých vrcholkov hôr medveďa jaskynného. Viditeľná hornú časť tela s dlhými pazúrmi a ostrými tesákmi dáva predstavu o mohutnosti a sile vyhynuté šelmy. Motív mince pridáva názov série "GIANTS OF THE ICE AGE", váha a rýdzosť. Na vonkajšom okružia mince sú vyobrazené siluety všetkých ôsmich zvierat série v poradí emisie. Motív medveďa jaskynného je zapustený a zvýraznený lešteným prevedením, siluety ostatných zvierat naopak vystupujú nad povrch mince. V dolnej časti sú uvedené rok emisie a individuálne sériové číslo mince, ktoré zodpovedá označenie na certifikáte.

Líce zobrazuje štátny znak Ghanskej republiky, v dolnej časti mince je uvedený nápis "REPUBLIC OF GHANA" a nominálna hodnota.

Mince je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom vierohodnosti v limitovanom náklade iba 1 000 kusov pre celý svet!

Medveď jaskynné sa vyskytoval v Európe a Ázii po viac ako sto tisíc rokov v staršom období štvrtohôr označovanom ako Pleistocénny. Vyhynul na konci poslednej doby ľadovej približne pred 24 000 rokmi. Meno získal podľa kostrových pozostatkov, ktoré sa nachádzali takmer výhradne v jaskyniach. Z toho dôvodu sa predpokladá, že mal silnú fixáciu na rodnú jaskyni ako hlavný priestor k životu. Prirodzeným nepriateľom mu bol lev jaskynné a tiež človek. Práve zvyšujúce sa ľudská populácia, obývajúce rovnaké životné prostredie, tak čiastočne zapríčinila jeho vyhynutia. Druhým faktorom bol dramatický úbytok potravy z dôvodu klimatického ochladenie. Hoci bol medveď jaskynný všežravec, jeho hlavná zložka potravy závisela na veľkých zdrojoch vegetácie.
Medveď jaskynné sa podobal dnešnému medveďovi hnedému. Rozdielna bola predovšetkým jeho lebka s vysokým stúpajúcim čelom. Samce vážili medzi 400 - 500 kg, samica boli výrazne menšie s 225 - 250 kg.
Vedci porovnaním DNA medveďa jaskynného a medveďa hnedého zistili určitú zhodu, ktorá dokazuje vzájomné kríženie oboch druhov. Jedná sa ešte len o druhý genóm vyhynutého predstaviteľa nájdený u žijúceho druhu. Prvým prípadom bol človek, ktorého neafrický genóm obsahuje malé percento zhody s genómom neandertálca.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Obri doby ľadovej

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
31,1 g (1 Oz)
Mincovna:
Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH
Nominál:
500 GHS
Průměr:
38,6 mm
Série:
Obri doby ľadovej
Emise:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
1 000 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999.9/1000 Au
Země původu:
Ghana

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.204.167

Holoubek koncern