+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá investičná minca Obri doby ľadovej - Medveď jaskynný 1 Oz 2020

1.824,58 € oslobodené od DPH
Zlatá investičná minca Obri doby ľadovej - Medveď jaskynný 1 Oz 2020
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá investičná minca Obri doby ľadovej - Medveď jaskynný 1 Oz 2020


Fixace ceny: Odložená
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Skladom
Dostupnost na prodejnách:
Bratislava
Naše predajňa BratislavaK vyzdvihnutiu do 5 pracovných dní.
Gorkého 17
811 01 Bratislava
Pondelok - Piatok: 09.00 - 17.00 hod.
Centrála
EshopK odoslaniu do 5 pracovných dní.
Diskrétne balenie
Poistenie do plnej výše
posledná aktualizácia ceny: 18. 9. 2021 07:28
 
Cena (oslobodené od DPH): 1.824,58 €
Poštovné od: 22,22 €
Kód produktu: 006043
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!
Zlatá investičná minca
Nominál: 500 GHS
Priemer: 38,6 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999.9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisie: 2020
Náklad: 1 000 ks
Krajina pôvodu: Ghanská republika
Razba: Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

Zobraziť mince vydané v sérii "Obri doby ľadovej"

Giants of the Ice Age - Cave Bear

Investičná zlatá minca razená v nemeckej mincovni Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH v roku 2020 o váhe 1 Oz (31.1 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata je súčasťou série Giants of the Ice Age, ktorá počas štyroch rokov predstaví osem obrov doby ľadovej. Predstaviteľom štvrtej mince série je medveď jaskynný (Ursus spelaeus).

Rub mince zobrazuje na pozadí skalnatých vrcholkov hôr medveďa jaskynného. Viditeľná hornú časť tela s dlhými pazúrmi a ostrými tesákmi dáva predstavu o mohutnosti a sile vyhynuté šelmy. Motív mince pridáva názov série "GIANTS OF THE ICE AGE", váha a rýdzosť. Na vonkajšom okružia mince sú vyobrazené siluety všetkých ôsmich zvierat série v poradí emisie. Motív medveďa jaskynného je zapustený a zvýraznený lešteným prevedením, siluety ostatných zvierat naopak vystupujú nad povrch mince. V dolnej časti sú uvedené rok emisie a individuálne sériové číslo mince, ktoré zodpovedá označenie na certifikáte.

Líce zobrazuje štátny znak Ghanskej republiky, v dolnej časti mince je uvedený nápis "REPUBLIC OF GHANA" a nominálna hodnota.

Mince je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom vierohodnosti v limitovanom náklade iba 1 000 kusov pre celý svet!

Medveď jaskynné sa vyskytoval v Európe a Ázii po viac ako sto tisíc rokov v staršom období štvrtohôr označovanom ako Pleistocénny. Vyhynul na konci poslednej doby ľadovej približne pred 24 000 rokmi. Meno získal podľa kostrových pozostatkov, ktoré sa nachádzali takmer výhradne v jaskyniach. Z toho dôvodu sa predpokladá, že mal silnú fixáciu na rodnú jaskyni ako hlavný priestor k životu. Prirodzeným nepriateľom mu bol lev jaskynné a tiež človek. Práve zvyšujúce sa ľudská populácia, obývajúce rovnaké životné prostredie, tak čiastočne zapríčinila jeho vyhynutia. Druhým faktorom bol dramatický úbytok potravy z dôvodu klimatického ochladenie. Hoci bol medveď jaskynný všežravec, jeho hlavná zložka potravy závisela na veľkých zdrojoch vegetácie.
Medveď jaskynné sa podobal dnešnému medveďovi hnedému. Rozdielna bola predovšetkým jeho lebka s vysokým stúpajúcim čelom. Samce vážili medzi 400 - 500 kg, samica boli výrazne menšie s 225 - 250 kg.
Vedci porovnaním DNA medveďa jaskynného a medveďa hnedého zistili určitú zhodu, ktorá dokazuje vzájomné kríženie oboch druhov. Jedná sa ešte len o druhý genóm vyhynutého predstaviteľa nájdený u žijúceho druhu. Prvým prípadom bol človek, ktorého neafrický genóm obsahuje malé percento zhody s genómom neandertálca.

graph 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.