+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá investičná minca Obri doby ľadovej - Jeleň obrovský 1 Oz 2019

2.179,71 € oslobodené od DPH
Zlatá investičná minca Obri doby ľadovej - Jeleň obrovský 1 Oz 2019
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá investičná minca Obri doby ľadovej - Jeleň obrovský 1 Oz 2019


Fixace ceny: Odložená
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Skladom
Dostupnost na prodejnách:
Bratislava
Naše predajňa BratislavaK vyzdvihnutiu do 5 pracovných dní.
Gorkého 17
811 01 Bratislava
Pondelok - Piatok: 09.00 - 17.00 hod.
Centrála
EshopK odoslaniu do 5 pracovných dní.
Diskrétne balenie
Poistenie do plnej výše
posledná aktualizácia ceny: 16. 10. 2021 07:49
 
Cena (oslobodené od DPH): 2.179,71 €
Poštovné od: 22,22 €
Kód produktu: 005736
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!
Zlatá investičná minca
Nominál: 500 GHS
Priemer: 38,6 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999.9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2019
Náklad: 1 000 ks
Krajina pôvodu: Ghanská republika
Razba: Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

Zobraziť mince vydané v sérii "Obri doby ľadovej"

Giants of the Ice Age - Giant deer

Investičná zlatá minca razená v nemeckej mincovni Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH v roku 2019 o hmotnosti 1 Oz (31.1 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata je súčasťou série Giants of the Ice Age, ktorá počas štyroch rokov predstaví osem obrov doby ľadovej. Predstaviteľom druhej mince série je Jeleň obrovský (Megaloceros giganteus).

Rub mince zachytáva na pozadí nehostinnej stepi jeleňa obrovského s impozantným parožím. Motív mince dopĺňa názov série "GIANTS OF THE ICE AGE", hmotnosť a rýdzosť. Na vonkajšom okruží mince sú vyobrazené siluety všetkých ôsmich zvierat série v poradí emisie. Motív jeleňa je zapustený a zvýraznený lešteným prevedením, siluety ostatných zvierat naopak vystupujú nad povrch mince. V dolnej časti sú uvedené rok emisie a individuálne sériové číslo mince, ktoré zodpovedá označeniu na certifikáte.

Líce zobrazuje štátny znak Ghanskej republiky, v dolnej časti mince je uvedený nápis "REPUBLIC OF GHANA" a nominálna hodnota.

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 1 000 kusov pre celý svet!

Jeleň obrovský obýval rozsiahle stepné oblasti Euroázie pred 400 000 - 7 700 rokmi. S výškou 2 metre v kohútiku, dĺžkou 3 metre a rozpätím parožia až 3,5 metra je najväčším známym druhom z čeľade jeleňovitých. Jeho parožie mu neumožňovalo pohyb v silne zalesnených oblastiach a preto sa zdržiaval na stepných pláňach, kde žil samotárským spôsobom. Impozantné parožie mohlo vážit až 40 kg a samci ho pravdepodobne každý rok zhadzovali. Štúdie preukázali, že veľkosť parožia bola primeraná mohutnosti zvieraťa a nestála za jeho vyhynutím. Umiestnenie na lebke samcov a smer rastu neboli príliš vhodné pre boj, ale slúžilo samcom k jeho predvádzaniu samiciam a zastrašovaniu ostatných samcov. Príčina vyhynutia tohto druhu nebola úplne potvrdená. Pravdepodobne išlo o viac faktorov, ako je zmena klíme a vegetačných cyklov, nedostatok potravy a následné zníženie plodnosti samíc, výskyt patogénu a lov ľuďmi.
Jeleň obrovský bol popísaný vďaka početným kostrovým pozostatkom nájdených v 17. a 18. storočí v jezerných usadeninách a rašeliniskách v Írsku. Vďaka tomu je v anglicky hovoriacich krajinách známy tiež ako Irish deer alebo Irish elk.

graph 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.