Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Maple Leaf 200. výročie narodenia kráľovnej Viktórie Sada strieborných mincí Rhodium 2019

Maple Leaf 200. výročie narodenia kráľovnej Viktórie Sada strieborných mincí Rhodium 2019

10:09
posledná aktualizácia ceny
005367
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Sada piatich strieborných mincí
Modré rhodium

200th anniversary of the birth of Queen Victoria - Blue Rhodium

Unikátna sada piatich strieborných mincí, vydaných Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2019 v špičkovej kvalite reverse proof v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra, je venovaná 200. výročiu narodenia kráľovnej Viktórie a ako hlavný motív mincí je použitý symbol kanady, javorový list.

Minca na svojom rube zobrazuje pohľad na javorový list a okrídlené dvojnažky plávajúce na zvlnenej vodnej hladine. Vysoko detailna razba zachytáva moment v jesennej kanadskej krajine. Pozadie tvorené vodnou hladinou je pri jednouncovej minci tejto sady pokované modrým rhodiom.

Líce všetkých mincí nesie dva portréty - vľavo kráľovná Viktória od Charlesa Wyona a vpravo kráľovná Alžbeta II. od Susanny Blunt. Podobizne sú doplnené v hornej časti emblémom kráľovnej Viktórie a nápismi "VICTORIA", "D.G.REGINA", v dolnej časti emblémom kráľovnej Alžbety a nápismi, "ELIZABETH II", "D.G.REGINA" a údajom o nominálnej hodnote mince.

Mince sú uložené do originálnej darčekovej etue a dodávané spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 6 500 kusov pre celý svet!

Kráľovná Viktória sa narodila 24. mája 1819 za vlády kráľa Juraja III. Hoci bola dcérou štvrtého kráľovho syna, princa Eduarda, bola jediným legitímnym potomkom a následníčkou trónu. Po smrti svojho strýka Viliama IV. bola 28. júna 1838 korunovaná ako britský panovník. Jej vláda trvala takmer 64 rokov (1837 - 1901) a po kráľovnej Alžbete II. je druhý najdlhšie vládnuci britský panovník. Za viktoriánskej éry zaznamenala krajina veľký priemyslový, vedecký, politický aj vojenský rozmach. Britské impérium bolo rozšírené o ďalšie kolónie a stalo sa svetovou veľmocou nad ktorou slnko nezapadá. Kanada ako prvá britská kolónia získala v roku 1867 status Dominium, poloautonomii. V krajinách Dominia platili aj naďalej zákony a zahraničná politika Británie, avšak získali právo na samosprávu.


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Materiál:
999,9/1000 Ag, Rh
Náklad:
6 500 ks
Provedení:
Proof
Téma:
Výroční
Autor:
Julius Csotonyi
Hmotnost:
1,6 g, 3,2 g, 8 g, 15,9 g, 31,4 g
Mincovna:
Royal Canadian Mint
Nominál:
1, 2, 3, 4, 5 CAD
Průměr:
16 mm/20 mm/27 mm/34 mm/38 mm
Země původu:
Kanada

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern