Zlaťáky    Strieborné medaily     Narodeninový toliar v darčekovom blisteri - strieborná medaila Proof

Narodeninový toliar v darčekovom blisteri - strieborná medaila Proof

12:30
posledná aktualizácia ceny
000717
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná medaila

V cene tejto striebornej medaily je kapsule a darčekový blister, ktorý slúži zároveň ako certifikát.

Narodeninový toliar

Mimoriadná razba Českej mincovne, strieborná pamätná medaila Narodeninový toliar, ktorý na jednej strane nádherne zachytáva slávnu maľbu Sandra Botticelliho Zrodenie Venuše a na strane druhej chytro znázorňuje všetká znamenia zverokruhu.

Pokiaľ chcete príjemne prekvapiť svojich blízkych a priateľov, či obdarovať práve narodených originálnym darčekom k narodeninám, ktorý zostane stále krásny a časom získa aj väčšiu hodnotu, tak je pamätná medaila Narodeninový toliar z 99.9% rýdzeho striebra tou najlepšou voľbou.

Zrodenie Venuše

Jeden z najslávnejších obrazov sveta Zrodenie Venuše vytvoril renesančný maliar Sandro Botticelli. Tempera na plátne datovaná okolo roku 1478 alebo 1483 (1486) je súčasťou zbierok slávnej talianskej galérie Uffizi vo Florencii. Maľba zachytáva príbeh z rímskej mytológie o zrodení bohyne krásy a lásky. Venuša zrodená z morskej peny je unášaná na lastúre k brehu. Jej nahú postavu ovieva západný vietor v podobe Zefyra a jeho družky. Na pobreží ju očakáva bohyňa jari, aby ju zahalila do kvetinami zdobeného plášťa. Obraz obsahuje celý rad symbolov a súvislostí. Ruža je spojená s Venušou ako bohyňou kvetín. Lastúra odkazuje na znovuzrodenie. Bohyňa jari ovenčená myrtou a kvetinami predstavuje obdobie šťastia a plodnosti. Ochranca rastlín a nositeľ vlahy Zefyros spája ducha s hmotou.

Sandro Botticelli (1444-1510)

Taliansky maliar z obdobia renesancie Sandro Botticelli patrí medzi popredných umelcov florentskej školy. Rodený Florenčan začal svoju umeleckú dráhu v zlatníckej dielni. Následne sa učil v dielni uznávaného majstra Filippa Lippiho, kde maľoval tiež svoje prvé obrazy.
Prielomom v jeho kariére bolo stretnutie s najmocnejšou florentskou rodinou Mediciovcov a ich podpora. Zámožný rod obchodníkov a bankérov mu zaistil súkromné objednávky, vďaka ktorým sa stal známym aj mimo Florenciu. V roku 1481 bol povolaný pápežom do Ríma k spolupráci na výzdobe Sixtínskej kaplnky. Pre vnútornú výzdobu stien vytvoril dve fresky zo Starého zákona a jednu fresku z Nového zákona.

Po návrate do Florencie bol poverený mestskou radou výzdobou Sály ľalií v paláci Palazzo Vecchio. Nasledovali ďalšie diela medzi ktorými sú tiež jeho najznámejšie obrazy Primavera a Zrodenie Venuše. Podieľal sa na výzdobe letného sídla svojho mecenáša Lorenza I. Medicejského. Realizoval ďalšiu objednávku mesta v recepčnej sieni Palazzo Vecchio, ktorou bola kruhová tonda Madonny s granátovým jablkom.

Botticelliho maľby sú charakteristické ľahkými elegantnými líniami a detaily vykresľujúce idealizované postavy a scény až duchovného rozmeru. Skoro po autorovej smrti bola jeho osobnosť a práca zabudnutá a znovuobjavená až v 19. storočí.
Dnes sú jeho diela považované za vrchol renesančného maliarstva a súčasťou zbierok svetových galérií ako je florentská Uffizi, parížsky Louver alebo madridské Prado.


Špecifikácia produktu

Emise:
februtá 2020
Hrana:
hladká
Mincovna:
Česká Mincovna
Rozměr:
100 x 150 mm
Ryzost:
999/1000 Ag
Autor:
Miroslav Schovanec
Hmotnost:
29 g
Kvalita provedení:
Proof
Průměr:
40 mm
Rytec:
Miroslav Schovanec

Žádanka

Vyplnění žádanky pro Vás není závazné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.129.91

Holoubek koncern