+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Sada dvoch zlatých mincí Zlatá ruža od pápeža 2018 Proof

786,00 € oslobodené od DPH
Sada dvoch zlatých mincí Zlatá ruža od pápeža 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Sada dvoch zlatých mincí Zlatá ruža od pápeža 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005298
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlaté pamätné mince
Priemer: 22 mm
Hmotnosť: 15.56 g
Rýdzosť: 999.9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 300 ks
Autor: Mária Filová
Emisia: október 2018
Razba: Česká mincovna

Zlatá ruža od pápeža

Keď chce pápež vyjadriť svoju úctu a priazeň, už od čias legendárneho Karla Veľkého udeluje vyznamenanie v podobe posvätenej ruže vyrobenej z rýdzeho zlata tými najlepšími majstrami v odbore. Sada dvoch zlatých mincí Českej mincovne pripomína dve takéto růže, ktoré sa nachádzajú na území Českej republiky.

V minulosti boli zlatými ružami obdarovávaní predovšetkým mimoriadne zbožní ľudia. To bol aj prípad Márie Anny Savojskej, poslednej korunovanej českej kráľovnej, ktorá ružu roku 1832 obdržala od pápeža Gregora XVI. a neskôr empírový klenot odkázala katedrále svätého Víta na Pražskom hrade. V súčasnosti sú ale zlatými ružami oceňované predovšetkým jedinečné miesta. Papežským vyznamenaním sa pýši iba sedem bazilík na celom svete a jedna z nich leží v Českej republike. Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje je súčasťou kláštora, ktorý patrí k najstarším na českom území – cisterciáckeho Velehradu. Ružu venoval bazilike pápež Ján Pavol II. v roku 1985 pri príležitosti 1100. výročia úmrtia svätého Metoda, a vyzdvihol tak význam slovanských vierozvestcov aj známeho pútnického miesta, ktoré je náboženským centrom už od dôb Veľkej Moravy.

Autorkou pamätnej sady je medailérka Mária Filová, DiS. Reverzné strany mincí venovala jednotlivým náboženským stavbám – Velehradskej bazilike a Svätovítskej katedrále – a samozrejme tiež zlatým ružiam, ktoré sa nachádzajú v ich držbe. Averzné strany potom predkladajú dekoratívne prvky charakteristické pre oba svätostánky a nevyhnutné atribúty ostrova Niue, ktorý Českej mincovni prepožičiava zahraničnú licenciu k razbe vlastných pamätných mincí. Sú nimi meno a portrét kráľovnej Alžbety II., letopočet emisie 2018 a nominálna hodnota 10 DOLLARS (NZD).

Dvojica mincí je spolu s ilustrovaným certifikátom pravosti uložená do luxusnej drevenej etue.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.