Aktuálne ceny: Cena zlata 2069.16 USD/oz   Cena striebra 25.452 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Sada strieborných mincí Golden Reptile Collection - 3D plaz 2023 Proof
Novinka

Sada strieborných mincí Golden Reptile Collection - 3D plaz 2023 Proof

20:20
posledná aktualizácia ceny
006980
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlatá kolekcia plazov 2021 - 3D plazy

Súbor troch strieborných mincí so zlatým 3D prvkom, ktoré vydá štát Samoa v roku 2023, v rýdzosti 99,9 % striebra Proof a s hmotnosťou každej mince 1 Oz (31,1 g). Sada nadväzuje na úspešnú sériu kolekcie Zlatý hmyz a originálnym spôsobom predstavuje troch najobľúbenejších zástupcov sveta plazov - hada, chameleóna a korytnačku.

Na reverznej strane mincí sú plazy zobrazené vo svojom prirodzenom prostredí v 3D. Had sa plazí medzi listami stromov, korytnačka sa plazí medzi leknami a chameleón sa ukrýva na konári stromu v tropickom pralese. Pozlátené stvárnenie plazov je vyhotovené s jemnými detailmi a kontrastuje so strieborným pozadím flóry, ktoré dopĺňa názov zvieraťa v angličtine na spodnej strane. Na vonkajšom kruhu mince je uvedený názov série "GOLDEN REPTILE COLLECTION" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.
Plazy sú stavovce, ktorých telo je pokryté tuhými šupinami alebo rohovinovými štítkami a kladú vajíčka. Tradične sa rozdeľujú do štyroch radov - krokodíly, šupináče, korytnačky a hatery. Plazy sa vyskytujú na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy, ale ich najčastejším biotopom sú tropy a subtropy. Mnohé druhy sa dožívajú vysokého veku, väčšina je mäsožravá a vajcožravá.
Hady - Tieto studenokrvné šupinaté dravce sa vyznačujú dlhým telom bez končatín. Povrch hadieho tela je pokrytý pružnou šupinatou kožou. Vďaka pohyblivo spojenej lebke dokážu vykĺbiť čeľuste a prehltnúť celú korisť. Svoje okolie vnímajú prostredníctvom teploty a veľmi vyvinutého čuchu. Na rozdiel od iných živočíchov ich zuby neslúžia na žuvanie a hryzenie potravy, ale na usmrtenie koristi. Sú to dokonalí lovci.
Želva - jeden z najdlhšie žijúcich tvorov na našej planéte je rozšírená prakticky po celom svete. Tieto stavovce majú kostený pancier, ktorý je pevne spojený s ich telom, veľmi silné čeľuste namiesto zubov a pravdepodobne vidia farebne a veľmi dobre v tme. Napriek tomu, že niektoré druhy trávia značnú časť svojho života pod vodou, potrebujú dýchať vzduch, a preto sa musia v pravidelných intervaloch vynárať na hladinu. Na svete nájdeme najmenšie, ktoré merajú len 8 cm, a najväčšie, ktoré merajú až 2 metre. Korytnačky sú známe svojím pomalým pohybom.
Chameleón, zvláštny a nezameniteľný jašter, ktorý dokáže meniť farbu podľa emócií, sa najčastejšie vyskytuje na Madagaskare. Sú to samotárske zvieratá, a keďže si nemôžu označiť svoje teritórium pachovými stopami, keď vidia protivníka, sploštia svoje telo a postavia sa nabok, aby vyzerali väčšie, a používajú krikľavé farby na odohnanie nepriateľa. Prederavený jazyk týchto až 40 cm dlhých tvorov je rovnako dlhý ako ich telo. Jeho oči, ktoré sa môžu vytočiť na všetky strany, sa považujú za najprepracovanejšie v živočíšnej ríši.

Na averze je zobrazený štátny znak Samoy s nápisom "SAMOA", rok vydania "2023" a nominálna hodnota "5 DOLLARS".

Mince sú uložené v prezentačnom rámčeku s farebnou kresbou na pozadí tropického pralesa a súčasťou balenia je aj certifikát pravosti. Náklad je limitovaný na 999 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Náklad:
iba 999 ks
Emisia:
2023
Nominálna:
3 x 5 WST
Priemer:
3 x 40 mm
Krajina pôvodu:
Samoa
Hrana:
vrúbkovaná
Rýdzosť:
999/1000 Ag, pozlátené
Hmotnosť:
3 x 31,1 g (3 x 1 Oz)
Verzia:
Proof
Téma:
Flóra a fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern