Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Sada strieborných pozlátených mincí Opus Magnificum - Tutanchamon 2022
Limitovaná edícia

Sada strieborných pozlátených mincí Opus Magnificum - Tutanchamon 2022

15:10
posledná aktualizácia ceny
006746
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Opus Magnificum - Tutanchamón

Unikátna sada ôsmich strieborných mincí (štyri okrúhle a štyri obdĺžnikové) vydaná Šalamúnovými ostrovmi v roku 2022 v sérii "Opus Magnificum" a vyrazená z 99,9 % najčistejšieho striebra v kvalite proof je venovaná stému výročiu objavenia legendárnej hrobky faraóna Tutanchamóna v Egypte.

Mince sú vsadené do ozdobného strieborného rámu s hmotnosťou 500 g, rýdzosťou 99,9 % a celkovými rozmermi 175 x 175 mm. Stred platne zdobí svetoznáma posmrtná maska Tutanchamóna. Okolitý celoplošný výtlačok obsahuje autentické nástenné maľby.

Na reverze obdĺžnikovej mince sú zobrazené cenné artefakty nájdené v hrobke, ako napríklad sarkofág, faraónov trón, vojnový voz a truhlica s pokladom. Na okrúhlych minciach sú vyobrazenia Hóra v podobe sokola a skarabea s nápismi "FALCON PECTORAL" a "SCARAB PECTORAL". Ďalšie dve zobrazujú strážcov hrobky s nápisom GUARDIAN STATUE" .
Hrobku faraóna Tutanchamóna objavil v Údolí kráľov 4. novembra 1922 britský archeológ Howard Carter. Význam nálezu bol okamžite zrejmý, keď sa zistilo, že pečate strážcov pohrebnej komory boli pri vstupe do pohrebnej komory neporušené. Carter a jeho patrón lord Carnarvon vstúpili do 3 300 rokov starej zapečatenej hrobky 26. novembra 1922. Následne sa potvrdilo, že vykrádači hrobov nikdy neprenikli do pohrebnej komory a ďalších dvoch miestností. Vďaka tomu sa sarkofág a bohatá pohrebná výbava, ktorá ohromila celý svet, zachovali neporušené. Najväčší údiv vyvolala zlatá posmrtná maska, ktorá sa stala ikonickým artefaktom starovekého Egypta. Samotný faraón Tutanchamón bol jedným z menších panovníkov 18. dynastie známej ako Nová ríša. Na trón nastúpil okolo roku 1353 pred n. l. vo veku 9 rokov. Zomrel bez dedičov niekedy vo veku 19 rokov, pravdepodobne na následky nehody. Celosvetové povedomie o jeho živote priniesol objav jeho hrobky.

Na prednej strane rámu je kresba Tutanchamónovej hrobky a sériové číslo celkového počtu vydaných súprav. Pozadie dopĺňajú egyptské hieroglyfy. Na lícnej strane každej mince sa nachádzajú nápisy "ELIZABETH", "SALOMON ISLANDS", nominálna hodnota "FIVE DOLLARS", rok vydania "2022" a tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Iana Rank-Brodleyho.

Strieborný rám mince je chránený špeciálnym prezentačným akrylovým sklom a dodáva sa vo veľkej luxusnej drevenej kazete spolu s certifikátom pravosti a tematickou publikáciou v nemčine a angličtine. Edícia je limitovaná na 500 kusov pre celý svet!Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

100. výročie objevenia hrobky Tutanchamóna Tutanchamón – 100. výročie

Špecifikácia produktu

Emisia:
2022
Nominálna:
8 x 5 SBD
Verzia:
Proof-like
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
História
Hmotnosť:
mince 8 x 20 g (160 g) + doska 500 g
Náklad:
iba 500 ks
Rozmer:
175 x 175 mm
Séria:
Opus Magnificum
Krajina pôvodu:
Šalamúnove ostrovy

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern