Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 5 Kg The Dance Screen (The Scream Too) Proof 2015 (.9999)

Strieborná minca 5 Kg The Dance Screen (The Scream Too) Proof 2015 (.9999)

10:00
posledná aktualizácia ceny
003332
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná päťkilová minca

Zobraziť mince s motívom inšpirovaným umením pôvodných obyvateľov Kanady

5 Kg strieborná minca - The Dance Screen (The Scream Too)

Po obrovskom úspechu prvých troch mincí The Spirit of Haida Gwaii, Emily Carr Tsatsisnukomi a National Aboriginal Veterans Monument vydala Kanadská kráľovská mincovňa exkluzívne pre rok 2015 v poradí štvrtú striebornú mincu, o hmotnosti 5 Kg a o priemere 180 mm v absolútnej rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra v špičkovej kvalite Proof, venovanú lososom voľne žijúcim v moriach okolo severozápadnej Kanady, ktorých počet sa v posledných rokoch dramaticky znížil.

5kg_stribrna_mince_dance_screen_2015_proof_James_Hart

Minca na svojom rube zobrazuje detailne vyrytý motív The Dance Screen (The Scream Too) vo veľmi vysokom reliéfe.

The Dance Screen je monumentálna socha z červeného cédra, vyrezaná v umeleckom štýle Haida pôvodných obyvateľov Kanady. Socha meria tri metre na výšku, päť metrov v priemere a váží okolo 1360 kg. Ambiciózny projekt bol zhotovený rezbárom Jamesom Hartom, a predstavuje tanečné rekvizity, ktoré boli tradične používané počas Haida obradných tancov.

Jednotlivé časti na motíve zobrazujú teto postavy: Bobor a Havran, Medvedica a medvieďa, Orol a Žaby, Kosatka, Losos a Šaman.

Motív dopĺňa nápis "CANADA" a autorove iniciály "JH". Líce zachytáva tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. , od Susanna Blunt, nápisy Elizabeth II, D.G. REGINA, nominálnu hodnotu, rok vydania, hmotnosť a rýdzosť, na pozadí plastickej textúry.

James Hart

Renomovaný Haida majster rezbár a " Eagle Clan Chief" James Hart zdedil svoj umelecký talent a svoje postavenie z rodovej línie svojej matky. Jeho pradedko bol známy rezbár a náčelník Charles Edenshaw, ktorého práca zo začiatku dvadsiateho storočia je prítomná v mnohých múzejných zbierkach. Hart si zvolil umelecký smer v roku 1970, kedy začal študovať pod slávnymi umelcami Robertom Davidsonom a Billom Reidom. Dnes sú Hartove vyhľadávané práce vystavované naprieč Kanadou a tiež na medzinárodnej úrovni

Každá minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke z dreva vlašského orecha v prezentačnom displeji z akrylového skla spolu s číslovaným a ilustrovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 100 kusov pre celý svet!


5kg_stribrna_mince_dance_screen_2015

Špecifikácia produktu

Emise:
2015
Hrana:
hladká
Mincovna:
Kanadská kráľovská mincovňa
Nominál:
500 CAD
Průměr:
180 mm
Autor:
James Hart, Susanna Blunt
Hmotnost:
5000 g
Materiál:
999.9/1000 Ag
Náklad:
iba 100 ks
Provedení:
Proof
Téma:
Umění

Žádanka

Vyplnění žádanky pro Vás není závazné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.232.53.185

Holoubek koncern