Aktuálne ceny: Cena zlata 2325.26 USD/oz   Cena striebra 27.419 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca The Queen´s Beasts Red Dragon 2 Oz 2017

Strieborná investičná minca The Queen´s Beasts Red Dragon 2 Oz 2017

09:52
posledná aktualizácia ceny
004411
kód produktu
120,55 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Beasts - Červený drak - 2 Oz

Strieborná investičná minca s hmotnosťou 2 Oz (62,2 g) z najkvalitnejšieho 99,99 % rýdzeho striebra, ktorú vydala britská kráľovská mincovňa v roku 2017, je treťou mincou zo série "The Queen's Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II - levovi Anglicka, gryfovi Eduarda III, Sokolovi Plantagenetovcov, Čiernemu býkovi vojvodov z Clarence, Jalovi z Beaufortu, Bielemu levovi Mortimerovcov, Bielemu psovi Richmondovcov, Červenému drakovi Walesanov, Jednorožcovi Škótov a Bielemu koňovi Hannoverovcov.

Na reverze je motív Červeného draka z Walesu držiaceho štít s leopardmi v pazúroch, ktorý patril Llywelynovi ap Gruffyddovi, poslednému princovi nezávislého Walesu pred nástupom anglického kráľa Eduarda I.
Kráľovnine šelmy je séria desiatich heraldických sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford pri príležitosti kráľovninej korunovácie v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí vytvoril talentovaný rytec Jody Clark.
Draka vnímam ako hrôzostrašné, ale silné, múdre a mocné stvorenie. Vo Walese sa červený drak Cadwallader, legendárny kráľ Gwyneddu, spomína v kronikách zo začiatku 6. storočia. Červený waleský drak prešiel do erbu Owena Tudora po tom, ako si nárokoval waleské dedičstvo, ktoré následne prešlo na jeho vnuka Henricha VII. V rozhodujúcej bitke pri Bosworthe niesli jeho vojaci na svojich štandardách červeného draka. Víťazstvom Lancasterovcov Henrich ukončil vládu Plantagenetovcov a stal sa prvým tudorovským kráľom Anglicka.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od rovnakého autora ako na reverze mince s nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "5 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Emisia:
2017
Nominálna:
5 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Mincovňa:
Royal Mint
Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
62,42 g (2 Oz)
Priemer:
38,61 mm
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Séria:
Queen's Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.



Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern