+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná kilová investičná medaila Štatutárne mesto Mladá Boleslav 2018 Štandard

1.731,00 € vrátane DPH
Strieborná kilová investičná medaila Štatutárne mesto Mladá Boleslav 2018 Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná kilová investičná medaila Štatutárne mesto Mladá Boleslav 2018 Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004870
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná medaila
Priemer: 90 mm
Hmotnosť: 1000 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká s číslováním
Autor averzu: Jan Petr, DiS.,
Irena Hradecká, DiS., Jakub Matouš, DiS.
Autor reverzu: MgA. Miroslav Schovanec, DiS.
Emisia: jún 2018
Náklad: iba 24 ks
Razba: Česká Mincovna

Štatutárne mestá

Séria investičných medailí Českej mincovne postupne predstavuje české štatutárne mestá. Trinástym významným sídlom Českej republiky zvečneným v jednom kilograme rýdzeho striebra sa stala Mladá Boleslav.

Väčšina z nás má stredočeskú metropolu neodmyslitelne spojenú s moderným automobilovým priemyslom. Mladá Boleslav je však zároveň miestom, ktorého história siaha viac ako tisíc rokov do minulosti. V druhej polovici 10. storočia ju – najprv ako hradisko – založil knieža Boleslav II. zvaný Pobožný. V podhradí na brehu rieky Jizery potom začala vznikať osada, ku ktorej nasledujúce storočie nebola práve prívetivá. V 13. storočí Mladú Boleslav zničili boje medzi panstvom, v 15. storočí ju opakovane pustošily husitské vojny a v 17. storočí sa ňou prehnala tridsaťročná vojna. Aj napriek týmto útrapám sa mestu darilo – napríklad v roku 1518 tu učenec Mikuláš Klaudyán, okrem ihoné autor prvej tlačenej mapy Čiech, založil tlačiareň a od 18. storočia sa mesto začalo stávať centrom priemyslu. Najvýznamnejším z podnikov sa ukázala byť továreň na bicykle Slavia založená roku 1895. Z nej sa totiž zanedlho stala továreň na motocykle a potom automobilka Laurin & Klement – dnešná Škoda Auto, ktorá je najväčšou spoločnosťou v Českej republike.

Averzná strana medailí z cyklu Statutární města sa vždy skladá z dvoch prvkov – architektonickej dominanty a leteckého pohľadu na mestské centrum. Vyobrazenie mladoboleslavského hradu, ktorý bol pôvodne přemyslovským hradiskom, potom gotickým hradom a nakoniec renesančným zámkom, je dielom nadanej medailérky Ireny Hradeckej, DiS. Autorom detailného pohľadu na mesto z vtáčej perspektívy je Jakub Matouš, DiS., a obidve umelecká diela spojila dokopy Petra Brodská, DiS. Reverzná strana emisií z cyklu kilogramových investičných medailí sa nemení – na mape Českej republiky z dielne MgA. Miroslava Schovanca, DiS., sú vyznačené všetky štatutárne mestá a za ňou defilujú ich mená.

Majestátnych medailí vznikne iba 24 kusov, každý z nich je ručne číslovaný na hrane a uložený do luxusnej drevenej etue.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.