Aktuálne ceny: Cena zlata 2329.38 USD/oz   Cena striebra 31.433 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné medaily     Strieborná medaila Valkýry - Ostara 2 Oz High Relief 2023 Antique Standard
Limitovaná edícia

Strieborná medaila Valkýry - Ostara 2 Oz High Relief 2023 Antique Standard

08:40
posledná aktualizácia ceny
007026
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Valkýry: Ostara 2 oz Silver

Táto strieborná investičná medaila s hmotnosťou 2 oz, vyrazená v poľskej mincovni Germania v roku 2023 z najčistejšieho striebra s rýdzosťou 99,99 %, je súčasťou série Valkýry, ktorá tvorí zberateľskú kolekciu germánskych bohyň. Na druhej medaile zo série je vyobrazená Ostara.

Na reverze je Ostara zobrazená ako bohyňa jari a úsvitu, ktorá prináša svetlo, sviežosť a radosť a stelesňuje víťazstvo života nad smrťou. Je oblečená v jednoduchých šatách s korzetovým pásom, na hlave má kvetinový veniec. Runa Berkana na jej výstrihu je symbolom očisty a vitality, ženskej krásy, plodnosti a rodiny. Ostaru sprevádza jeleň nasledovaný zajacom. Obe zvieratá sú ďalšími symbolmi plodnosti. Prebúdzajúcu sa prírodu dopĺňa selektívne sfarbenie v zelených a žltých odtieňoch. V hornej časti mince je uvedený názov "OSTARA". Hrana mince je očíslovaná.
Valkýry sú germánske bohyne, dcéry najvyššieho boha Ódina a krásne panenské bojovníčky zo severskej mytológie. Hodné svojho mena, ktoré je spojením slov valr (zabitý v boji) a kjosa (vybrať si), nastupovali do bojov na okrídlených koňoch. Rozhodovali o tom, koho ochránia alebo nechajú v bitke zomrieť. Duše najstatočnejších padlých bojovníkov sa odnášali do Valhally. Tam sa o ne v čase mieru starali a poskytovali im rozptýlenie.
Ostara alebo Eostre bola uctievaná pohanskými Germánmi ako bohyňa úsvitu a jari. Germánsky variant názvu odráža veľkonočný mesiac apríl, čas osláv jarnej rovnodennosti, ktorý bol podobne ako dnešné kresťanské sviatky o znovuzrodení. Pri Ostare sa prebúdzala príroda, zvieratá privádzali na svet svoje mláďatá a sliepky začali znášať výživné vajcia. Zobrazovala sa s kvetmi v sprievode zvierat, najčastejšie jeleňov a zajacov. Podľa jedného mýtu premenila zraneného vtáka na zajaca, aby lepšie znášal chlad v zimnej krajine.

Averz kombinuje dvojhlavého orla z mincovne Germania a zároveň motív jeleňa odkazujúci na bohyňu Ostaru. Celý motív je zakomponovaný do vojnového štítu, ktorý nesie aj rok vydania, údaje o hmotnosti a rýdzosti a označenie nominálnej hodnoty 10 MARK.

Medaila bude vydaná s certifikátom pravosti, v limitovanom náklade 999 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Valkýry

Špecifikácia produktu

Autor:
Mateusz Frąckowiak
Hmotnosť:
62,2 g (2 Oz)
Mincovňa:
Germania Mint
Náklad:
999 ks
Priemer:
45 mm
Séria:
Valkýry
Emisia:
2023
Hrana:
hladká číslovaná
Nominálna:
10 Mark
Verzia:
Antique Standard
Rýdzosť:
999.9/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Poľsko

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern