Aktuálne ceny: Cena zlata 1923.93 USD/oz   Cena striebra 23.496 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné medaily     Strieborná investičná medaila Valkýry - Ostara 1 Oz 2023
Novinka
Limitovaná edícia
Posledný kus!

Strieborná investičná medaila Valkýry - Ostara 1 Oz 2023

05:34
posledná aktualizácia ceny
006951
kód produktu
46,50 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Valkýry: Ostara 1 oz Silver

Táto strieborná investičná medaila s hmotnosťou 1 oz, vyrazená v poľskej mincovni Germania v roku 2023 z najčistejšieho striebra s rýdzosťou 99,99 %, je súčasťou série Valkýry, ktorá bude tvoriť zberateľskú kolekciu germánskych bohyň. Na druhej medaile zo série je vyobrazená Ostara.

Na reverze je Ostara zobrazená ako bohyňa jari a úsvitu, ktorá prináša svetlo, sviežosť a radosť a stelesňuje víťazstvo života nad smrťou. Je oblečená v jednoduchých šatách s korzetovým pásom, na hlave má kvetinový veniec. Runa Berkana na jej výstrihu je symbolom očisty a vitality, ženskej krásy, plodnosti a rodiny. Ostaru sprevádza jeleň nasledovaný zajacom. Obe zvieratá sú ďalšími symbolmi plodnosti. V hornej časti mince je uvedený názov "OSTARA".
Valkýry sú germánske bohyne, dcéry najvyššieho boha Ódina a krásne panenské bojovníčky zo severskej mytológie. Hodné svojho mena, ktoré je spojením slov valr (zabitý v boji) a kjosa (vybrať si), nastupovali do bojov na okrídlených koňoch. Rozhodovali o tom, koho ochránia alebo nechajú v bitke zomrieť. Duše najstatočnejších padlých bojovníkov sa odnášali do Valhally. Tam sa o ne v čase mieru starali a poskytovali im rozptýlenie.
Ostara alebo Eostre bola uctievaná pohanskými Germánmi ako bohyňa úsvitu a jari. Germánsky variant názvu odráža veľkonočný mesiac apríl, čas osláv jarnej rovnodennosti, ktorý bol podobne ako dnešné kresťanské sviatky o znovuzrodení. Pri Ostare sa prebúdzala príroda, zvieratá privádzali na svet svoje mláďatá a sliepky začali znášať výživné vajcia. Zobrazovala sa s kvetmi v sprievode zvierat, najčastejšie jeleňov a zajacov. Podľa jedného mýtu premenila zraneného vtáka na zajaca, aby lepšie znášal chlad v zimnej krajine.

Averz kombinuje dvojhlavého orla z mincovne Germania a zároveň motív jeleňa odkazujúci na bohyňu Ostaru. Celý motív je zakomponovaný do vojnového štítu, ktorý nesie aj rok vydania, údaje o hmotnosti a rýdzosti a označenie nominálnej hodnoty 5 MARK.

Medaila bude vydaná s certifikátom pravosti, v limitovanom náklade 25 000 kusov pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Valkýry

Špecifikácia produktu

Krajina pôvodu:
Poľsko
Emisia:
2023
Mincovňa:
Germania Mint
Nominálna:
5 Mark
Priemer:
38,61 mm
Série:
Valkýry
Hrana:
vrúbkovaná
Autor:
Mateusz Frąckowiak
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Náklad:
25 000 ks
Verzia:
BU
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.59.31

Holoubek koncern