Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 1 kg Inferno - Dante Alighieri - Božská komédia 2021 Antique Štandard
Limitovaná edícia

Strieborná minca 1 kg Inferno - Dante Alighieri - Božská komédia 2021 Antique Štandard

00:04
posledná aktualizácia ceny
006236
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Dante Alighieri, La Divina Commedia - Inferno

Unikátna strieborná minca vydaná republikou Kamerun v roku 2020 z najčistejšieho 99.9% striebra o váhe 1 kilogramu s patinovanú úpravou Antique Standard vychádza pri príležitosti 700. výročia vydania epickej básne Božská komédia od Danteho Alighieriho.
Minca umeleckým spôsobom zachytáva Peklo (Inferno) opísané v prvej z troch častí alegorického eposu, ktorý patrí medzi nesmrteľné diela svetovej literatúry.

Rub mince vo svojom strede zobrazuje hlavu Lucifera s tromi tvárami dohliadajúcimi na previnilé duše odsúdené k neustálemu opakovaniu svojich hriechov ako je smilstvo, hnev, násilie, nestriedmosť alebo sváry. Umelecky hodnotná razba vo vysokom reliéfe je prepracovaná do pozoruhodných detailov, ktoré sú viditeľné pri pohľade na množstvo prepletených tiel. Motív mince dopĺňa štylizovaný nápis "INFERNO" pri dolnom okraji mince.
Rozsiahly epos Božská komédia písal Dante Alighieri približne od roku 1306. Dielo dokončil len rok pred svojou smrťou v roku 1321. Obrazovým spôsobom v ňom zachytáva stredoveké vnímanie kresťanstva. Využíva pre to rad symbolov a odkazov na súčasnú spoločnosť a históriu. Epos je rozdelený do troch častí, ktoré spája príbeh putovania Danteho z pekla (Inferno) cez očistec (Purgatorio) do raja (Paradiso). V pekle a očistci je jeho sprievodcom rímsky básnik Virgilius. Ako pohan však nemôže s Dantem vstúpiť do raja, preto ho v tejto úlohe vystrieda autorova vysnívaná žena Beatrice.
Dante peklo opisuje ako hlbokú priepasť tvare kužeľa, ktorý zasahuje až do stredu Zeme. Priepasť pekelnú stvoril padlý anjel Lucifer, keď bol zvrhnutý na Zem po prehratej nebeskej bitke. Zemská masa pred Luciferom ustúpila a na druhej strane Zeme vytvorila vysokú horu, ktorá sa stala očistcom.
Peklo je miesto nekonečnej temnoty rozdelené do deviatich kruhov. Jednotlivé kruhy terasovito zostupujú k stredu na dne priepasti, kde sídli Lucifer. Čím hlbšie a bližšie stredu je ľudská duša uväznená, tým väčších hriechov sa dopustila a tým horší trest ju čaká. V diele sa objavuje veľké množstvo dobových i historických osobností, ktorým autor podľa ich skutkov prisudzuje miesto v pekle. V Dantovom pekle sa tak napríklad ocitli pohania Caesar, Homér a Platón, Chlípnica Kleopatra, Achilles a Tristan a svätokupec pápež Mikuláš III. Najhoršie muky potom zažívajú v poslednom deviatom kruhu zradcovia dobrodincov Judáš, Brutus a Cassia.

Líce nesie do riadkov rozdelený nápis pripomínajúci výročie "700 THE DIVINE COMEDY" a profilový portrét Danteho Alighieriho. Jeho podoba vychádza zo stranovo prevrátenej maľby od Sandra Botticelliho z roku 1495, ktorý talianskeho básnika zachytil ako ovenčeného intelektuála s výraznými ostrými rysmi a orlím nosom.
Uvedené sú aj informácie o krajine pôvodu "REPUBLIQUE DU CAMEROUN", nominálnej hodnote "10000 Francs CFA" a roku emisie "2021".

Jedinečnosť mince prezentuje luxusné balenie. Tvorí ho lakovaná drevená kazeta, certifikát so súhrnom básne v troch jazykoch a ochranná kartónová krabička zodpovedajúca designu knihy. Všetky časti sú označené popisom výročnej edície. Náklad razby je limitovaný na 99 kusov pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Dante Alighieri - Božská komédia

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
1000 g
Náklad:
99 ks
Provedení:
Antique Standard
Ryzost:
999/1000 Ag
Téma:
Umění
Emise:
2021
Hrana:
hladká, číslovaná
Nominál:
10000 CFA
Průměr:
100 mm
Série:
Božská komédia
Země původu:
Kamerun

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.225.8

Holoubek koncern