Aktuálne ceny: Cena zlata 2327.39 USD/oz   Cena striebra 29.8615 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 10 Oz Samurajská prilba 2024 Antique Standard
Novinka
Limitovaná edícia

Strieborná minca 10 Oz Samurajská prilba 2024 Antique Standard

16:19
posledná aktualizácia ceny
007230
kód produktu
830,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

3D Samurai helmet - 10 Oz

Jedinečná 3D strieborná minca s hmotnosťou 10 Oz (311 g), ktorú vydáva štát Šalamúnových ostrovov na rok 2024 a ktorá je vyrazená z najčistejšieho 99,9% striebra v dizajne Antique Standard, ponúka realistické stvárnenie samurajskej prilby, ktorá je originálnym príkladom prepojenia japonskej kultúry a vojenskej histórie.

Na reverznej strane mince sa nachádza verná 3D replika "kabuto" - prilby elitného bojovníka stredovekého Japonska. Vysokú funkčnosť tohto kľúčového kusu výstroja dokazuje aj estetická úroveň umeleckého diela. Použité reliéfy, vzory a tvary slúžia nielen na ochranu hlavy samuraja, ale odkazujú aj na jeho pôvod. Ukrývajú symboliku a významy, ktoré odrážajú charakter, morálny postoj a osobné víťazstvá bojovníka. Výrazné črty tvárovej masky "Mabisashi" pôsobia hrozivým dojmom, aby zastrašili protivníka.
Samuraji sú známi nielen vďaka svojmu bojovému umeniu, ale aj vďaka svojej etike, disciplíne a vernosti. Konali v súlade s kódexom "bušidó", ktorý definoval ich zásady, postoje ako životnú filozofiu. Zručnosti a hodnoty, ktoré ovládali a dodržiavali, im priniesli rešpekt a privilegované postavenie v japonskej spoločnosti. Ak samuraj stratil svoju česť, uprednostnil rituálnu samovraždu "seppuku".
Hoci samuraji žili v inom historickom kontexte, ich odkaz a dedičstvo pretrváva dodnes. Stále sú symbolom japonskej kultúry, identity, tradície a zdrojom duchovnej inšpirácie.
Samurajské brnenie nazývané "Yoroi" predstavovalo technologický vrchol vojenstva. Každá súčasť zbroje bola starostlivo navrhnutá a vyrobená tak, aby poskytovala bojovníkovi komplexnú ochranu a mobilitu. Bola výsledkom majstrovstva japonského remesla a vojenskej stratégie.

Na averze mince je portrét Karola III. s nápismi "CHARLES III", "SOLOMON ISLANDS", nominálnou hodnotou "10 DOLLARS" a rokom vydania "2024". Uvedená je aj rýdzosť a hmotnosť kovu.

Spolu s certifikátom pravosti je minca uložená v luxusnej drevenej škatuľke s tradičnými japonskými znakmi. Náklad je limitovaný na 300 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emisia:
2024
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
300 ks
Rozmer:
100 x 95 mm
Téma:
História
Hmotnosť:
311 g (10 Oz)
Nominálna:
10 SBD
Verzia:
Antique Štandard
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Šalamúnove ostrovy

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern