Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 2 Oz 250. výročie objavné plavby Endeavour 2020 Antique Standard

Strieborná minca 2 Oz 250. výročie objavné plavby Endeavour 2020 Antique Standard

05:37
posledná aktualizácia ceny
005940
kód produktu

DPH podľa paragrafu 66
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Zobraziť mince s funkčným dekoratívnym stredom

Voyage of Discovery Endeavour 1770 - 2020

Unikátna strieborná minca razená austrálskou mincovňou Perth v roku 2020 v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra o hmotnosti 2 Oz s povrchovou úpravou Antique pripomína rok 1770 a chvíľu, kedy kapitán James Cook s posádkou Endeavouru spatrili východné pobrežie Austrálie. Oslavuje vedecké úspechy dosiahnuté počas prelomovej plavby pred 250 rokmi.

Na širokom okruží lícnej strany mince sú spoločne s obrazom lode HMS Endeavour a portrétom slavného moreplavca vyobrazené vedecké prielomy a objavy spojené s prvou prieskumnou plavbou Jamesa Cooka. Jednotlivé kruhové motívy sú rozmiestnené okolo centrálnej vložky, ktorú tvorí otáčavé lodné kormidlo. V hornej časti mince je umiestnený motív trojsťažňovej plachetnice. Obrubou obrazu prechádza stuha s názvom lode "ENDEAVOR" a letopočty výročia "1770 - 2020". Ďalšie motívy odkazujú na úspešné pozorovanie prechodu Venuše cez slnečný disk, navigačné nástroje, objav rastlinného druhu Banksie pomenovaného po prírodovedcovi a účastníkovi plavby Josephu Banksovi, kartografické prostriedky pre mapovanie a osobnosť kapitána Jamesa Cooka. Pozadie pokrývajú kontinenty zmapované počas plavby. Súčasťou je tiež značka mincovne "P".
Loď britského královského námorníctva HMS Endeavour vyplávala v roku 1768 pod vedením kapitána Jamesa Cooka na prieskumnú plavbu do rozsiahlych oblastí Tichého oceánu. V roku 1770 dosiahla východné pobrežie Austrálie a priniesla nové poznatky o neprebádanom južnom svetadiele Terra Australis Incognita. Táto historická cesta viedla k vedeckému vývoju v meraní zemepisnej dĺžky a hydrografickému prieskumu. Rovnako tak prispela k objaveniu nových rastlinných druhov botanikom Josephom Banksom.

Okružie na rubu mince zobrazuje kompasovú ružicu s označením vedľajších svetových strán. V hornej časti mince je umiestnený malý portrét kráľovnej Alžbety II., na ktorý naväzujú nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA", údaje o hmotnosti a rýdzosti striebra, roku emisie a nominálnej hodnote.

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke s priehľadným viečkom a certifikátom pravosti v obmedzenom náklade 1 770 ks pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Mincovna:
Perth Mint
Nominál:
2 AUD
Průměr:
45,50 mm
Síla:
max. 6,2 mm
Země původu:
Austrália
Emise:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
1 770 ks
Provedení:
Antique Standard
Ryzost:
999,9/1000 Ag
Téma:
Výroční

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern