+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz 250. výročie objavné plavby Endeavour 2020 Antique Standard

137,00 € vrátane DPH podľa § 66
Strieborná minca 2 Oz 250. výročie objavné plavby Endeavour 2020 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz 250. výročie objavné plavby Endeavour 2020 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005940
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 AUD
Priemer: 45,50 mm
Hrúbka: max. 6,2 mm
Hmotnosť: 62,213 g (2 Oz)
Materiál: 999,9/1000 Ag
Prevedenie: Štandard
Hrana: vrúbkovaná
Náklad: 1 770 ks
Emisia: 2020
Razba: Perth Mint

Zobraziť mince s funkčným dekoratívnym stredom

Voyage of Discovery Endeavour 1770 - 2020

Unikátna strieborná minca razená austrálskou mincovňou Perth v roku 2020 v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra o hmotnosti 2 Oz s povrchovou úpravou Antique pripomína rok 1770 a chvíľu, kedy kapitán James Cook s posádkou Endeavouru spatrili východné pobrežie Austrálie. Oslavuje vedecké úspechy dosiahnuté počas prelomovej plavby pred 250 rokmi.

Na širokom okruží lícnej strany mince sú spoločne s obrazom lode HMS Endeavour a portrétom slavného moreplavca vyobrazené vedecké prielomy a objavy spojené s prvou prieskumnou plavbou Jamesa Cooka. Jednotlivé kruhové motívy sú rozmiestnené okolo centrálnej vložky, ktorú tvorí otáčavé lodné kormidlo. V hornej časti mince je umiestnený motív trojsťažňovej plachetnice. Obrubou obrazu prechádza stuha s názvom lode "ENDEAVOR" a letopočty výročia "1770 - 2020". Ďalšie motívy odkazujú na úspešné pozorovanie prechodu Venuše cez slnečný disk, navigačné nástroje, objav rastlinného druhu Banksie pomenovaného po prírodovedcovi a účastníkovi plavby Josephu Banksovi, kartografické prostriedky pre mapovanie a osobnosť kapitána Jamesa Cooka. Pozadie pokrývajú kontinenty zmapované počas plavby. Súčasťou je tiež značka mincovne "P".
Loď britského královského námorníctva HMS Endeavour vyplávala v roku 1768 pod vedením kapitána Jamesa Cooka na prieskumnú plavbu do rozsiahlych oblastí Tichého oceánu. V roku 1770 dosiahla východné pobrežie Austrálie a priniesla nové poznatky o neprebádanom južnom svetadiele Terra Australis Incognita. Táto historická cesta viedla k vedeckému vývoju v meraní zemepisnej dĺžky a hydrografickému prieskumu. Rovnako tak prispela k objaveniu nových rastlinných druhov botanikom Josephom Banksom.

Okružie na rubu mince zobrazuje kompasovú ružicu s označením vedľajších svetových strán. V hornej časti mince je umiestnený malý portrét kráľovnej Alžbety II., na ktorý naväzujú nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA", údaje o hmotnosti a rýdzosti striebra, roku emisie a nominálnej hodnote.

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke s priehľadným viečkom a certifikátom pravosti v obmedzenom náklade 1 770 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.