+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Elf Legends And Myths 2018 Proof

153,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Elf Legends And Myths 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Elf Legends And Myths 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004922
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 SBD
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 62,2 g
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 1500 ks
Emisia: 2018
Emitent: Šalamúnove ostrovy

Zobraziť mince v sérii "Legends & Myths 2018"

Legends & Myths - Elf - 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca, vydaná štátom Šalamúnove ostrovy v roku 2018 ako tretia minca v druhom pokračovaní série "Legends and Myths" (Legendy a Mýty) o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra v špičkovej kvalite Proof, venovaná mytologickej bytosti zo starovekého svet - Elfa.

Minca je razená v dvojitom reliéfe, ktorý je vytvorený pri intenzívnom tlaku a má za následok, že obe strany mince majú vydutý vzhľad. Jednotlivé prvky designu sú tak viditeľné s 3D efektom. Opačný vizuálny dojem než bežná kvalita Proof poskytuje reverzný Proof - plastické prvky motívu majú zrkadlovo jasný vzhľad a naopak pozadie je matné. Výsledkom je výrazný kontrast mezi motívom a podkladom.

Minca na svojom rube zobrazuje Elfa sediaceho na zemi a zamyslene hľadiaceho vpravo. Motív Elfa je v ľavej časti mince doplnený väčším a malým nápisom "ELF", nad jeho hlavou je štylizovaný znak série tvorený iniciálmi "LM". Scéna je orámovaná nápisom "LEGENDS & MYTHS".

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžběty II. a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", rok vydania "2018", rýdzosť "Ag 999", hmotnosť "2 oz" a nominálnu hodnotu "5 DOLLARS".

Minca je dodávaná v guľatej darčekovej krabičke v limitovanom náklade len 1 500 ks pre celý svet!

Elf

Elf je ľudská nadprirodzená bytosť z germánskej mytológie a folklóru. Rekonštrukcia počiatkov elfov závisí výhradne na textoch v starej angličtine alebo v nórskej mytológii. Neskorší dôkaz existencie elfov sa objavuje v rôznych zdrojoch ako sú lekárske texty, modlitby, balady a ľudové príbehy. Niektoré všobecné poznatky sú však rovnaké. V stredovekých germánskych kultúrach sú elfovia všobecne považovaní za bytosti s magickou mocou a nadprirodzenou krásou, nevyhranené voči každodenným ľudským starostiam, boli schopní im buď pomôcť alebo priťažiť. Avšak v germánskom svete sa presný charakter viery v elfov značně líši v čase, mieste a danej kultúre. V starých nórskych mytologických textoch sa zdá, že elfovia občas patria medzi pohanských bohov, v stredovekých nemeckých textoch sú stále viac monštrózni a zlovolní. V mnoštve rano moderných balád na britských ostrovoch a v Škandinávii pochádzajúcich zo stredoveku popisujú ľudské stretnutie s elfmi. V anglickej literatúrte v alžbětinskej ére sa elfovia spojili s vílami románskej kultúry, takže sa oba termíny začali bežne zamieňať. Nemeckí romantickí spisovatelia boli týmto poňatím "elfov" ovplyvnení tak, že anglické slovo ELF prešlo do nemčiny. V Škandinávii, pravdepodobne procesom eufemizmu, sa elfovia často stali známymi pod menom ako huldra nebo huldufólk ("skrytí ľudia").Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.