+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Minotaur Legends And Myths 2018 Proof

153,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Minotaur Legends And Myths 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Minotaur Legends And Myths 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004925
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 SBD
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 62,2 g
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 1500 ks
Emisia: 2018
Emitent: Šalamúnove ostrovy

Zobraziť mince v sérii "Legends & Myths 2018"

Legends & Myths - Minotaur - 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca, vydaná štátom Šalamúnove ostrovy v roku 2018 ako štvrtá minca v druhom pokračovaní série "Legends and Myths" (Legendy a Mýty) o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra v špičkovej kvalite Proof, je venovaná gréckej mytologickej bytosti obdarenej obrovskou silou - Mínotaurus.

Minca je razená v dvojitom reliéfe, ktorý je vytvorený pri intenzívnom tlaku a má za následok, že obe strany mince majú vydutý vzhľad. Jednotlivé prvky designu sú tak viditeľné s 3D efektom. Opačný vizuálny dojem než bežná kvalita Proof poskytuje reverzný Proof - plastické prvky motívu majú zrkadlovo jasný vzhľad a naopak pozadie je matné. Výsledkom je výrazný kontrast mezi motívom a podkladom.

Minca na svojom rube zobrazuje impozantného útočiaceho Mínotaura, bytosť s hlavou býka a telom človeka. Motív Mínotaura je v ľavej časti mince doplnený väčším a malým nápisom "MINOTAUR", pri jeho pravom boku je štylizovaný znak série tvorený iniciálmi "LM". Scéna je orámovaná nápisom "LEGENDS & MYTHS".

Lícná strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžběty II. a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", rok vydania "2018", rýdzosť "Ag 999", hmotnosť "2 oz" a nominálnu hodnotu "5 DOLLARS".

Minca je dodávaná v guľatej darčekovej krabičke v limitovanom náklade len 1 500 ks pre celý svet!

Mínotaurus

Mínotaurus (Mínotauros) je starogrécka beštia, ktorú porodila manželka krétského kráľa Mínoa, potom čo ku zviedol posvätný biely býk. Kráľ pre nevlastného krvilačného syna nechal vybudovať spletitý Labyrint a tam ho uväznil.
Ako trest za zabitie kráľovho syna Androgéa boli Athény po prehranej vojne povinné posielať na Krétu sedem dievčat a sedem chlapcov. Athénska daň v podobe ľudských obetí slúžila ako potrava pre Mínotaura po mnoho rokov. Až Théseus, syn athénskeho kráľa, sľúbil svojmu otcovi, že ho tohto záväzku zbaví. Vydal sa s obeťami na Krétu a tu sa zamiloval do dcéry kráľa Mínoa, Ariadné. Tá mu zaobstarala zázračný meč a klbko červenej vlny, ktorého niť priviazala na bránu Labyrintu. Théseus po ťažkém súboji nad Mínotaurem zvíťazil a vďaka odvinutej niti našiel z bludiska cestu von.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.