Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 2 Oz Minotaur Legends And Myths 2018 Proof

Strieborná minca 2 Oz Minotaur Legends And Myths 2018 Proof

04:23
posledná aktualizácia ceny
004925
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Zobraziť mince v sérii "Legends & Myths 2018"

Legends & Myths - Minotaur - 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca, vydaná štátom Šalamúnove ostrovy v roku 2018 ako štvrtá minca v druhom pokračovaní série "Legends and Myths" (Legendy a Mýty) o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra v špičkovej kvalite Proof, je venovaná gréckej mytologickej bytosti obdarenej obrovskou silou - Mínotaurus.

Minca je razená v dvojitom reliéfe, ktorý je vytvorený pri intenzívnom tlaku a má za následok, že obe strany mince majú vydutý vzhľad. Jednotlivé prvky designu sú tak viditeľné s 3D efektom. Opačný vizuálny dojem než bežná kvalita Proof poskytuje reverzný Proof - plastické prvky motívu majú zrkadlovo jasný vzhľad a naopak pozadie je matné. Výsledkom je výrazný kontrast mezi motívom a podkladom.

Minca na svojom rube zobrazuje impozantného útočiaceho Mínotaura, bytosť s hlavou býka a telom človeka. Motív Mínotaura je v ľavej časti mince doplnený väčším a malým nápisom "MINOTAUR", pri jeho pravom boku je štylizovaný znak série tvorený iniciálmi "LM". Scéna je orámovaná nápisom "LEGENDS & MYTHS".

Lícná strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžběty II. a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", rok vydania "2018", rýdzosť "Ag 999", hmotnosť "2 oz" a nominálnu hodnotu "5 DOLLARS".

Minca je dodávaná v guľatej darčekovej krabičke v limitovanom náklade len 1 500 ks pre celý svet!

Mínotaurus

Mínotaurus (Mínotauros) je starogrécka beštia, ktorú porodila manželka krétského kráľa Mínoa, potom čo ku zviedol posvätný biely býk. Kráľ pre nevlastného krvilačného syna nechal vybudovať spletitý Labyrint a tam ho uväznil.
Ako trest za zabitie kráľovho syna Androgéa boli Athény po prehranej vojne povinné posielať na Krétu sedem dievčat a sedem chlapcov. Athénska daň v podobe ľudských obetí slúžila ako potrava pre Mínotaura po mnoho rokov. Až Théseus, syn athénskeho kráľa, sľúbil svojmu otcovi, že ho tohto záväzku zbaví. Vydal sa s obeťami na Krétu a tu sa zamiloval do dcéry kráľa Mínoa, Ariadné. Tá mu zaobstarala zázračný meč a klbko červenej vlny, ktorého niť priviazala na bránu Labyrintu. Théseus po ťažkém súboji nad Mínotaurem zvíťazil a vďaka odvinutej niti našiel z bludiska cestu von.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Nominál:
5 SBD
Průměr:
40 mm
Země původu:
Šalamúnove ostrovy
Emise:
2018
Hrana:
hladká
Náklad:
1500 ks
Provedení:
Proof
Téma:
Pověsti, legendy a mýty

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern