+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Pulzujúci Maple Leaf 2020 Proof

235,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Pulzujúci Maple Leaf 2020 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Pulzujúci Maple Leaf 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005616
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 10 CAD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62.69 g (2 Oz)
Rýdzosť: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Susanna Blunt (líce)
Emisia: 2020
Náklad: iba 3 000 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Pulsating Maple Leaf

Exkluzívnu striebornú mincu vydáva Kanadská kráľovská mincovňa pre rok 2020 v absolútnej rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra o hmotnosti 2 Oz v špičkovej kvalite proof. Pre motív mince bol zvolený Maple Leaf, tradičný motív kanadských investičných mincí, v úplne novom spracovaní.
Vizuálne efekty vznikli s využitím výskumu v odbore fotoniky a znalostí princípov techniky povrchového zrkadlenia. Výsledkom je pulzujúci Maple Leaf predkladajúci dynamickú optickú ilúziu.

Minca na svojom rube zobrazuje ikonický Maple Leaf zložený zo stoviek drobných zrkadlových kociek. Ich steny tvoria mikro fazety o strane menšej než 1 mm. Každá stena má presne navrhnutý tvar, veľkosť, uhol a orientáciu. Vďaka tomu pri nakláňaní mince vystupujú vnúti listu ďalšie a ďalšie obrysy a vytvárajú ilúziu rozťahovania a zmršťovania. Tento úžasný optický efekt pôsobí pulzujúcim dojmom. Motív doplňujú nápis "CANADA" a údaje o rýdzosti a hmotnosti.
Pri vytváraní tohto jedinečného designu spolupracovala Kanadská kráľovská mincovňa s Centrom pre výskum fotoniky na Univerzite v Ottawe. Fotonika je veda o generovaní, detekcii a manipulácii s fotónmi (svetelné častice). Táto rozsiahla fyzikálna a technická veda má širokú oblasť využitia. Slúži nám ako k pochopeniu vesmíru, tak aj rozšíreniu znalostí o ľudskom tele. Ovplyvňuje každodenný život ľudí na celom svete vo forme elektroniky, telekomunikácií, výroby a ďalších.

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s nápisom "ELIZABETH II", nominálnu hodnotu "10 DOLLARS" a rokom emisie "2020".

Minca je dodávaná v červenej koženkovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v exkluzívnom limitovanom náklade iba 3 000 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.