Aktuálne ceny: Cena zlata 2335.595 USD/oz   Cena striebra 31.549 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 2 Oz Stratené civilizácie - Fénicie a Kartágo Ultra high relief 2022 Antique Standard
Limitovaná edícia
Posledný kus!

Strieborná minca 2 Oz Stratené civilizácie - Fénicie a Kartágo Ultra high relief 2022 Antique Standard

09:34
posledná aktualizácia ceny
006618
kód produktu
350,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Stratené civilizácie - Fenícia a Kartágo - Ultra vysoký reliéf

Túto jedinečnú striebornú mincu vydáva štát Palau na rok 2022 a váži 2 Oz (62,2 g) v prevedení Ultra High Relief v povrchovej úprave Antique Standard a rýdzosti 99,9 % čistého striebra. Ako motív druhej mince zo série "Stratené civilizácie" bola zvolená Fenícia a jej kolónia Kartágo.

Na reverznej strane mince ožíva hlavná ulica Týru vo Fenícii. Je na nej zobrazený dodnes zachovaný triumfálny oblúk, pod ktorým prechádza veľkolepý voz. O čulý obchod sa starajú obchodníci, predavači a farbiari vyrábajúci vzácny tiriansky purpur. Tkaniny v sýtych farbách nachovej, modrej a žltej sú selektívne vyfarbené. Nová technológia Smartminting umožnila vytvoriť ultravysoký reliéf s pozoruhodne jemnými detailmi.
Fenícia bola kedysi mocná civilizácia na území dnešného Libanonu. Bola založená v klasickom období staroveku približne 2 500 rokov pred naším letopočtom. Medzi jej najdôležitejšie mestá patrili Týr, Byblos a Sidon. Feničania boli skúsení obchodníci s prírodnými zdrojmi. Vynikali v stavbe lodí a námornej plavbe. Na svojich plavbách po Stredozemnom mori zakladali koloniálne mestá. Poskytovali útočisko lodiam a slúžili aj ako obchodné centrá, pričom svojim zakladateľom platili poplatky. Najznámejšou fénickou kolóniou bolo Kartágo, ktoré sa rozrástlo na prosperujúcu metropolu.
Lode fénických obchodníkov z diaľky oznamovali plachty vo farbe tirianskej lode. Zdroj purpurového pigmentu bolo veľmi ťažké získať. Vyrábal sa extrakciou slizových výlučkov morských slimákov. Vzácnosť farbiva sa odrážala v cene hotovej látky, ktorú si mohli dovoliť len vyššie vrstvy. Z tohto dôvodu je fénický purpur známy aj ako cisársky alebo kráľovský purpur.

Na averze sú zobrazené fénické lode vyplávajúce z prístavov Kartága. Vystupujú z obrazu v ultravysokom reliéfe vytvorenom technológiou razenia Smartminting. Súčasťou je štátny znak Palauskej republiky s nápisom "REPUBLIC OF PALAU", rok vydania a nominálna hodnota "10 USD".

Minca sa dodáva v luxusnej škatuľke spolu s očíslovaným certifikátom pravosti v limitovanej edícii iba 555 kusov pre celý svet!

Smartminting® je revolučná technológia v oblasti modernej numizmatiky. Najväčšou výhodou sú dramatické a neprekonateľné výšky reliéfu v kombinácii so zložitými detailmi. Vysoký a ultra vysoký reliéf je možný na oboch stranách mince a jeho vrchol je možné umiestniť až do blízkosti hrany. Konvenčný postup razby vyžaduje nielen viac materiálu (vyššia hmotnosť), ale predovšetkým je nutné najvyšší bod sústrediť do centra mince, ktorý nedosahuje takú výšku ako pri technológii Smartminting®. Ďalším bonusom Smartminting® technológie je razba v najvyššej kvalite Proof a kolorované mince, samozrejmosťou zostáva prevedenie Antique Standard


Špecifikácia produktu

Emisia:
2022
Hrana:
hladká
Náklad:
555 ks
Priemer:
45 mm
Séria:
Stratené civilizácie
Krajina pôvodu:
Palau
Hmotnosť:
62,2 g (2 Oz)
Nominálna:
10 USD
Verzia:
Antique Štandard
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
História

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern