Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Zlatý vek plachetníc - HMS Bounty 2019 Antique Standard

261,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Zlatý vek plachetníc - HMS Bounty 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Zlatý vek plachetníc - HMS Bounty 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005664
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Vysoký reliéf vyplnený živicou
Nominál: 2000 CFA
Priemer: 45 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag, živica
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Náklad: iba 500 ks
Emisia: 2019
Krajina pôvodu: Kamerunská republika

Zobraziť mince vydané v sérii "Zlatý vek plachetníc"

Golden Age of Sail - HMS Bounty

Unikátna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustnou živicou je vydaná Kamerunskou republikou v roku 2019 o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra vo vysokom reliéfe (High Relief) a úprave Antique Standard. Minca vychádza v rámci série Zlatý vek plachetníc a je venovaná britskej obchodnej lodi HMS Bounty.

Na rube mince je z pohľadu zo zadu na ľavobok zachytená kráľovská plachetnica HMS Bounty. Plachty na troch sťažňoch nadúva oceánsky vietor a poháňa loď k pobrežiu ostrova Tahiti. Vzadu je viditeľné meno "BOUNTY" a vlajka britského obchodného loďstva. Loď doprevádzajú domorodci v tradičných kanoe. Zalesnené svahy ostrova sú zvýraznené zelenou výplňou zo živice. V dolnej časti mince je umiestnený námorný kompas a pred ním podobizeň kapitána lode Williama Blighta. Hornú časť mince zdobí štylizovaný nápis "HMS BOUNTY".
HMS Bounty vošla do histórie námorníctva kvôli povstaniu posádky v priebehu jej jedinej plavby. Obchodná loď mala za úlohu dopraviť sadenice chlebovníku z tichomorského Tahiti na Jamajku v Karibiku. Po vyplávaní z Tahiti sa časť posádky vzbúrila a požadovala návrat na ostrov. Námorníci počas niekoľkomesačného pobytu na ostrove poznali úplne odlišný život než utrpenie na palube lodi a tiež naviazali vzťahy s miestnymi ženami. V roku 1789 neďaleko súostrovia Tonga donútili vzbúrenci kapitána s časťou posádky opustiť loď. Boli vysadení do malého záchranného člna a vybavení len skromnými zásobami a sextantom. Kapitán s vernými námorníkmi po 47 dňoch plavby dosiahli 6701 kilometrov vzdialené pobrežie Timoru. Cesta Bounty skončila pri opustenom ostrove Pitcairn, kde ju vzbúrenci zapálili a potopili. Potomkovia námorníkov z Bounty a Tahiťanov, ktorí na ostrove založili osadu, tu žijú dodnes.

Líce mince zobrazuje pohľad na palubu od kormidla k prove. V hornej časti mince je štylizovaný názov série "GOLDEN AGE OF SAIL". Pri dolnom okraji mince je uvedený nápis "REPUBLIQUE DU CAMEROUN", nominálna hodnota a rok emisie. Súčasťou motúvu sú údaje o rýdzosti kovu a značka mincovne.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke, ktorej viečko tvorí funkčný kompas. Súčasťou mince je certifikát pravosti. Náklad je limitovaný iba na 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.