Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 4 Oz Príbehy Zeme - Ľadový medveď Proof

Strieborná minca 4 Oz Príbehy Zeme - Ľadový medveď Proof

11:50
posledná aktualizácia ceny
005941
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Príbehy Zeme - Ľadový medveď

Unikátna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustným smaltom o hmotnosti 4 Oz (124,4 g) razená vo vysokom reliéfe (High Relief) je vydaná Kamerunskou republikou pre rok 2019 v úprave Proof a a rýdzosti čistého 99.9% striebra. Pre úvodnú mincu novej série Príbehy Zeme bol zvolený ľadový medveď.

Na rube je vyobrazený ľadový medveď vo vodách nehostinného prostredia Arktídy. Jeho mohutné telo je celé ponorené, nad hladinu vystupuje iba hlava. Obraz je tak opticky rozdelený na dve časti. Horná polovica mince predstavuje svet nad hladinou a dolná časť hĺbku oceánu, ktorá je zvýraznená výplňou z priehľadného modrého smaltu. Slnko nad obzorom vydáva silné lúče, ktoré prestupujú až do modravých vôd.
Ľadový medveď obýva rozsiahle severné oblasti Arktídy. Zdržuje sa predovšetkým pri okrajoch ľadovcov, kde vyhľadáva vhodnú korisť, ktorou sú predovšetkým tulene. Pri nedostatku potravy vydrží hladovať aj niekoľko mesiacov. Jeho telo je vďaka silnej vrstve tuku a izolačným vlastnostiam srsti dobre chránené proti mrazivému podnebiu a ľadovým vodám. Ľadový medveď je najväčší suchozemský predátor. Dospelý samec váži až 800 kg a dĺžku tela dosahuje až 2,5 m.

Líce mince nesie portrét kráľovnej Alžbety II. s nápismi "ELIZABETH II", "REPUBLIC OF CAMEROON" a nominálnou hodnotou "1000 FRANKS CFA". Pozadie mince naznačuje vlajku Veľkej Británie a Kamerunu. V okruží mince sú časti vlajok dekorované jemným vzorom a vyplnené priehľadným smaltom v národných farbách.

Minca je usadená do prezentačného stojančeka z číreho plexiskla a dodávaná v kartónovej krabičke s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 300 ks pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
hladká
Náklad:
iba 300 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999/1000 Ag, smalt
Země původu:
Kamerun
Autor:
Mgr. art. Roman Lugár
Hmotnost:
124,4 g (4 oz)
Mincovna:
Mincovňa Kremnica
Nominál:
1000 CFA
Průměr:
50 mm
Téma:
Flora a Fauna

Žádanka

Vyplnění žádanky pro Vás není závazné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.129.91

Holoubek koncern