+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 5 Oz Bohyne sveta - Afrodita 2021 Štandard

305,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 5 Oz Bohyne sveta - Afrodita 2021 Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 5 Oz Bohyne sveta - Afrodita 2021 Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006334
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní mince
Nominál: 15 NZD
Priemer: 65 mm
Hmotnosť: 155,5 g (5 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Provedení: Štandard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisie: 2021
Emitent: Niue

Strieborná minca Bohyne sveta - Afrodita

Po pätici starobylých bohov zo všetkých kútov sveta sa na pamätných minciach objavujú rovnako slávne bohyne. Ako prvá sa v rýdzom striebre predstavuje Afrodita.

Starogréckej bohyni lásky, plodnosti a krásy nnedokázali odolať smrteľníci ani samotní bohovia. Diova ľahkomyseľná a rozmarná dcéra, ktorá sa zrodila z morskej peny, nabádala ľudstvo, aby si vychutnávalo život tu a teraz, ale i keď sa stala patrónkou zamilovaných, sama sa šťastia v láske nedočkala. Bola vydatá za krívajúceho boha ohňa Hefaista, ktorý ju bezmedzne miloval, avšak povrchná Afrodita jeho city neopätovala. Nedokázala sa preniesť cez jeho ohyzdný zovňajšok, a tak prežila množstvo milostných afér – so statným bohom vojny Áreom, mocným bohom morí Poseidónom či charizmatickým poslom bohov Hermom. S každým z bohov splodila deti, ktorých mená používame dodnes – Eróta, Harmóniu či Hermafrodita. Ako jedna z dvanástich obyvateliek Olympu vystupuje Afrodita vo veľkom množstve nesmrteľných príbehov – napríklad o jablku sváru a princovi Paridovi, ktorý ju označil za najkrajšiu z bohýň, a nevedomky tak rozpútal trójsku vojnu…

Reverzná strana mince, ktorej autorkou je medailérka Petra Brodská, DiS., předkládá křehkou bohyňu s ružou v ruke. Jej krásu podčiarkujú najrôznejšie ozdoby – čelenka, náušnice, náhrdelník, tradičný odev chitón – a nechýba ani mušľa hrebenatka. To všetko obklopujú charakteristické helénske ornamenty, ktoré nájdete tiež na averznej strane mince. Tam ich sprevádzajú motívy severského, slovanského, indického a egyptského pôvodu – averz je totiž spoločný pre celý cyklus božských mincí. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je ostrov Niue, nesie averz ešte jeho náležitosti – nominálnu hodnotu 10 DOLLARS (NZD), meno a portrét kráľovnej Alžbety II. a rok emisie 2021.

Veľké bohyne sveta sú zvečnené na veľkých minciach – hmotnosť každej má päť trojských uncí.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.