Aktuálne ceny: Cena zlata 2329.385 USD/oz   Cena striebra 29.4385 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 5 Oz Kraken 2023 Antique Standard

Strieborná minca 5 Oz Kraken 2023 Antique Standard

04:12
posledná aktualizácia ceny
007032
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Kraken

Unikátna farebná minca oválneho tvaru, ktorú štát Čad vydá v roku 2023, s hmotnosťou 5 Oz z najčistejšieho 99,9 % striebra s povrchovou úpravou Antique Standard, na ktorej je zobrazená legendárna morská príšera Kraken.

Na rubovej strane mince je zobrazený útok Krakena na plachetnicu v rozbúrenom mori. Výjav je efektne rozdelený na dve časti. Horná časť nad vodou je vyhotovená z čistého striebra s povrchovou úpravou Antique Standard, ktorá zvýrazňuje temnotu noci a divokého mora. Spodná časť pod hladinou je sfarbená do dvoch farieb - modrej, ktorá predstavuje oceán, a červenej, ktorá predstavuje krv obetí krakena. Realisticky stvárnená príšera má strašidelné zelené oči a detailné chápadlá ovinuté okolo lode. Minca je ručne dokončená dvojitým priesvitným smaltom, vďaka čomu je každý kus jedinečný.
Kraken je mýtická morská príšera obrovskej veľkosti, ktorá údajne žije pri pobreží Nórska a Grónska. Často sa opisuje ako ľudožravý hlavonožec s množstvom chápadiel, ktorými môže útočiť na plavidlá a rybárov. Jeho končatiny sú také veľké, že keď sa priblíži k pobrežiu, oceánske vlny ustúpia aj počas búrky. Hrôzostrašnosť príšery zvyšujú jej žltozelené oči a obrovská sila. Niektoré legendy dokonca tvrdia, že Kraken dokáže privolať búrky a vlny, čo z neho robí ešte nebezpečnejšieho tvora. V iných verziách mýtov sa Kraken opisuje ako obrovská chobotnica, ktorá dokáže zhltnúť celú loď aj s posádkou na palube.

Na lícnej strane mince sú zobrazené chápadlá Krakena ovinuté okolo základne lode. V strede je erb Čadskej republiky s nápismi "REPUBLIQUE DU TCHAD", rok vydania a nominálna hodnota.

Minca sa dodáva v darčekovej škatuľke s certifikátom pravosti, v limitovanej edícii iba 111 kusov pre celý svet.


Špecifikácia produktu

Emisia:
2023
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
111 ks
Rozmer:
60 x 40 mm
Téma:
Povesti, legendy a mýty
Hmotnosť:
155,5 g (5 oz)
Nominálna:
25 000 CFA
Verzia:
Antique Štandard
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Čad

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.143.154

Holoubek koncern