Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 5 Oz Nosorožec The African Big Five High Relief 2019 Antique Standard

Strieborná minca 5 Oz Nosorožec The African Big Five High Relief 2019 Antique Standard

11:12
posledná aktualizácia ceny
005488
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca
Vysoký reliéf

Zobraziť mince v sérii "The African Big Five"

Big Five 5 Oz Rhino - High Relief

Unikátna strieborná minca vydaná republikou Pobrežie slonoviny pre rok 2019, razená z najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 155.5 g (5 Oz), je už štvrtou päťuncovou striebornou mincou zo série Big Five, pre ktorú bol zvolený motív nosorožca.

Rub mince zobrazuje detailne stvárnenú hlavu nosorožca. Portrét podtrháva použitá technológia spracovania high relief a prevedenie antique. Scénu obklopujú údaje o hmotnosti "5 OZ", rýdzosti "999 AG" a nápisy "MAUQUOY" (meno belgickej mincovne), "HAUT-RELIEF (vysoký reliéf vo francúzštine) a "RHINO" (meno zvieraťa). Súčasťou motívu je tiež značka mincovne.
V súčasnej dobe existuje päť druhov nosorožcovitých, dva v Afrike a tri v južnej Ázii. Majú jeden alebo dva rohy, ktoré sú tvorené iba rohovinou. Robustné telo je pokryté silnými kožovitými plátmi a dospelý jedinec dosahuje hmotnosti až 3,5 tony. Mozog je v pomere k ich veľkosti malý, váži iba niečo medzi 400 - 600 g. Sú krátkozrakí, ale kompenzuje to veľmi vyvinutý sluch a čuch. Nosorožci sú kriticky ohrozený druh. Podľa odhadov bolo pytliakmi ulovených až 90% jedincov kvôli ich rohom.

Lícna strana vyobrazuje štátny znak Pobrežia slonoviny s nápismi "REPUBLIQUE DE COTE D´IVOIRE", rok emisie "2019" a nominál "5000 FRANCS CFA". Hrana mince je číslovaná.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 999 ks pre celý svet!

Upozornenie
Prosím, berte na vedomie, že drevená krabička je ručne vyrobená a môže vykazovať drobné nedokonalosti, rozdiely vo farbe a štruktúre dreva.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Série The African Big Five

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
155,5 g (5 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Náklad:
999 ks
Provedení:
Antique Standard
Téma:
Flora a Fauna
Emise:
2019
Hrana:
hladká, číslovaná
Mincovna:
mincovňa Mauquoy (Belgicko)
Nominál:
5000 CFA
Průměr:
50 mm
Země původu:
Pobrežie slonoviny

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern