+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Mayflower - 400. výročie 2020

143,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Mayflower - 400. výročie 2020
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Mayflower - 400. výročie 2020


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005954
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Striebrná konvexná minca
Nominál: 5 SBD
Priemer: 70 mm
Hmotnosť: 50 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: iba 2020 ks
Emisia: 2020
Krajina pôvodu: Šalamúnove ostrovy

400th Anniversary of the Mayflower

Unikátna kolorovaná strieborná minca konvexného tvaru vydaná štátom Šalamúnove ostrovy pre rok 2020 o hmotnosti 50 g v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra a špičkovej kvalite Proof vychádza pri príležitosti 400. výročia plavby Mayflower do Noveho sveta.

Vypuklá rubová strana mince predstavuje kompas s označením svetových strán a cieľom plavby "THE NEW WORLD". V ľavej časti mince je zobrazený farebný obraz slávnej plachetnice Mayflower a v pravej časti skupina osadníkov na Plymouth Rock. Plochý stred mince v designe plakety obsahuje malý motív veternej ružice a pripomienku udalosti "400 th ANNIVERSARY" - "The Mayflower" - "1620-2020".
Loď Mayflower sa zapísala do histórie prepravou osadníkov z anglického Plymouthu do Nového sveta na jeseň roku 1620. Na palube prevážala 102 anglických puritánskych separatistov, ktorí v novej krajine hľadali náboženskú slobodu a miesto pre založenie vlastného kultúrneho spoločenstva. Kolonisti, známi ako Otcovia pútnici, založili druhú anglickú osadu a prvé trvalé osídlenie Európanmi na území dnešného USA. Vďaka podpore pôvodných obyvateľov z kmeňa Wampanoag prežili v Zátoke Cape Cod prvú zimu. Na vzdanie vďaky Bohu oslávili nasledujúci rok prvý Deň vďakyvzdania, ktorý sa stal tradičným severoamerickým sviatkom.
Plymouth Rock je symbolické miesto vylodenia osadníkov z lode Mayflower. Kameň nazývaný "veľká skala" bol premýstnený do Pilgrim Hall Museum a stal sa vyhľadávanou turistickou atrakciou v Novom Anglicku. Je trvalou pripomienkou prvých osadníkov, zakladateľov Plymouthu v Massachusetts.

Líce zobrazuje mapu s plachetnicou a vyznačenou trasou plavby medzi anglickým prístavom v Plymonthe a zátokou Cape Cod na severovýchode Spojených štátov. Súčasťou mapy je nápis označujúci výročie "PILGRIM QUARCENTENARY" a kompasová ružica. Stred tvorí portrét kráľovnej Alžbety II. a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", nominálna hodnota, rok emisie a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 2 020 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.