+421 220 570 750 – zákaznícka linka 

po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

4 predajne

Prehliadnite si tovar na predajniach v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave.

Stráženie ceny

Strieborná minca Slovenskej tenisové legendy - Jana Novotná 2018 Proof

Strieborná minca Slovenskej tenisové legendy - Jana Novotná 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Slovenskej tenisové legendy - Jana Novotná 2018 Proof


Fixace ceny: Odložená
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozícii do 15 pracovných dní
posledná aktualizácia ceny: 21. 10. 2018 16:26
Cena (vrátane DPH): 57,92 €
Poštovné od: 7,43 €
Kód produktu: 004874
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 WST
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 29 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor averzu: Ladislav Vraný
Autor reverzu: MgA. Martin Dašek
Emisia: duben 2018
Náklad: iba 500 ks
Emitent: Samoa
Razba: Česká Mincovna

České tenisové legendy

„Když Jana Novotná v roce 1993 prohrála ve finále Wimbledonu se Steffi Grafovou, já jsem po zápase brečel. Ona za mnou přišla a říkala: »Pane Kodeš, nebrečte, já to tady stejně jednou vyhraju.« A pak, za pět let, Wimbledon opravdu vyhrála,“ tak spomína na nedávno zosnulú tenistku Jan Kodeš – propagátorsérie strieborných pamätných mincí Českej mincovne České tenisové legendy..

Jedna z najlepších českých tenistiek sa preslávila vynikajúcou útočnou hrou pri sieti a dominovala na všetkých grandslamových turnajoch, kde získala spolu 16 titulov. Bola oporou víťazného družstva, ktoré v roku 1988 získalo Fed Cup. V roku 1997 zastávala druhé miesto svetového rebríčka a v tom istom roku zvíťazila na záverečnom turnaji majsteriek v New Yorku, a to v oboch kategóriách. Na olympijských hrách získala dve strieborné medaile vo štvorhre (1988, 96) a bronzovú medailu v dvojhre (1996). Trikrát sa prebojovala do finále wimbledonskej dvojhry a v roku 1998 v ňom zvíťazila. Tenisu obetovala všetko – milovala ho a naprosto sa mu oddala. Celý svet okúzlila svojou usilovnosťou, cieľavedomosťou, disciplínou a profesionalitou, ale tiež svojimi emóciami. Nečakaná správa o tom, že vo veku 49 rokov podľahla rakovine, zasiahla jej fanúšikov a kolegov nielen doma, ale tiež v zahraničí.

Autorom tenisovej mince sa už tradične stal MgA. Martin Dašek, skúsený medailér-portrétista. Na averznú stranu umiestnil portrét Jany Novotnej, ktorá triumfálne zviera wimbledonskú trofej. Tenistku obklopuje opis zložený z anglického textu „CZECH TENNIS LEGEND JANA NOVOTNA“ a letopočtov jej uvedenia do tenisovej siene slávy a víťazstiev vo Wimbledone, WTA a Fed Cupe. Športové mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je štát Samoa, a ich averzná strana preto nesie jeho nevyhnutné náležitosti – štátny znak, portrét a meno panovníčky Alžbety II., nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (WST) a rok emisie 2018. Kompozíciu averzu dotvára ešte nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“.

Každá minca je zaopatrená špeciálnym certifikátom pravosti, ktorý v češtine a angličtine zhrňuje tenisovú kariéru Jany Novotnej.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.