+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Tádž Mahal 2019 Antique Standard

342,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Tádž Mahal 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Tádž Mahal 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005447
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 10 SBD
Priemer: 55 mm
Hmotnosť: 100 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: vrúbkovaná
Náklad: pouze 999 ks
Emisia: 2019
Emitent: Šalamúnove ostrovy

Zobraziť všetky strieborné trojrozmerne mince s hmotnosťou 100 gramov

The Taj Mahal - 100 g

Unikátna strieborná minca vydaná štátom Šalamúnove ostrovy v roku 2019 v rýdzosti 99.9% striebra o hmotnosti 100 g je venovaná najslávnejšej pamiatke Indie - Tádž Mahal.

Minca na svojom rube zobrazuje precízne spracovanú hlavnú kupolu mauzólea Tádž Mahal. Motív je vytvorený v štyroch vrstvách razby o rôznych hĺbkach pomocou inovatívnej mincovej techniky, ktorá vytvára dokonalý trojrozmerný efekt. Motív dopĺňa nápis "Taj Mahal" a rok vydania "2019".
Tádž Mahal (Taj Mahal - koruna paláca), stojaca v severoindickej Agre, je bezpochyby jednou z najkrásnejších stavieb sveta, ktorú každoročne navštívi až 8 miliónov ľudí. Od roku 1983 je zaradený na Zoznam svetového dedičstva UNESCO a v roku 2007 bol v celosvetovom hlasovaní zvolený ako jeden z Nových siedmich divov sveta.
Vybudovať ho nechal indický mogul Šáhdžahán ako miesto posledného odpočinku jeho milovanej manželky Mumtáz Mahal. 20 000 robotníkov stavalo Tádž Mahal 22 rokov a v roku 1654 dokončili monumentálny komplex stavieb a záhrad ako symbol večnej lásky a krásy. Hlavným architektom bol Peržan Ustad Ahmad Lahaur, ale prizvaní boli tiež architekti z Francúzska, Benátok, Turecka a Samarkandu. Ústredná stavba mauzólea z bieleho mramoru stojí na štvorcovom podstavci, ktorý v rohoch dopĺňajú vysoké minarety. Exteriér aj interiér bohato zdobia reliéfy, kvetinové a abstraktné motívy, inkrustácie z drahých kameňov a kaligrafické písmo z čierneho mramoru. Na vrchole dokonale symetrickej stavby je umiestnená veľká kupola s vnútornou výškou 24,74 m a priemerom 17,72 m.

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho, ktorý obklopujú nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", autorove iniciály "IRB", hmotnosť "100 g", nominálna hodnota "$10" a rýdzosť "Ag999".

Minca je dodávaná v originálnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 999 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia

Zákazníci, ktorí si kúpili tento tovar, si objednali tiež...


 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.