Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.48 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca The Queen´s Beasts The Griffin 2 Oz 2017 Antique Standard

Strieborná minca The Queen´s Beasts The Griffin 2 Oz 2017 Antique Standard

11:58
posledná aktualizácia ceny
005185
kód produktu

DPH podľa paragrafu 66
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná minca

Griffin - The Queen´s Beasts Antique Finish

Exkluzívna strieborná minca vydaná v roku 2017 o hmotnosti 2 Oz (62.2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra s povrchovou úpravou Antique standard je venovaná populárnym zlatým a strieborným investičným minciam Griffin zo série The Queen´s Beasts.

Na rube mince je vyobrazený Gryf Eduarda III., ktorý v pazúroch drží štít s vyobrazením veže hradu Windsor s kráľovskou štandardou - miesto narodenia Eduarda III. Vežu ohraničujú dve vetvy dubu pod kráľovskou korunou. Okružie motívu zdobí nápis "GRIFFIN OF EDWARD III", údaje o hmotnosti "2 oz", rýdzosti "FINE SILVER, 999.9", roku emisie "2017" a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen´s Beasts je séria desiatich sôch, vytvorených sochárom Jamesom Woodfordom k príležitosti korunovácie kráľovnej Alžbety II. v roku 1953, ktoré zobrazujú desať heraldických zvierat kráľovnej - leva Anglicka, Gryfa Edwarda III., sokola Plantagenetovcoc, čierneho býka vojvodov z Clarence, Yale Beaufortu, bieleho leva Mortimeru, bieleho chrta Richmondu, červeného draka Walesu, jednorožca Škótska a bieleho koňa Hannoveru. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí spracoval talentovaný rytec Jody Clark.
Gryf je mýtické zviera zobrazované ako tvor s trupom, zadnými nohami a chvostom leva a hlavou, krídlami a pazúrmi orla. Predstavoval odvahu a silu v kombinácii s opatrovníctvom, ostražitosťou a rýchlosťou. Gryf bol blízko spojený s Eduardom III., ktorého podobu niesla jeho súkromná pečať. Eduard III. pochádzal z rodu Plantagenetovcov a bol jedným z najvýznamnejších anglických kráľov stredoveku. Jeho nárok na francúzsky trón bol zámienkou pre storočnú vojnu, v ktorej Anglicko prišlo takmer o všetky ovládané územia vo Francúzsku.

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od rovnakého autora, ako rub mince, s nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a uvedením nominálu "5 POUNDS".

Minca je dodávaná v plastovej kapsule vloženej do krabičky spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 150 ks pre celý svet.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Materiál:
999.9/1000 Ag, 24 Kt Au, Ru
Nominál:
5 Pounds
Průměr:
38.61 mm
Země původu:
Veľká Británia
Emise:
2017
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 150 ks
Provedení:
Antique Standard
Téma:
Historie

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern