+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Válečnictví - rímske légie 2 Oz 2018 Antique Standard

158,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Válečnictví - rímske légie 2 Oz 2018 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Válečnictví - rímske légie 2 Oz 2018 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005379
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 AUD
Priemer: 40,60 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Autor: Lucas Bowers
Náklad: iba 2 000 ks
Emisia: 2018
Krajina pôvodu: Tuvalu
Razba: Perth Mint

Zobraziť mince vydané v sérii "Válečnictví"

Warfare - Roman Legion

Exkluzívna strieborná minca, vydaná štátom Tuvalu a razená austrálskou mincovňou Perth v roku 2018, v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra o hmotnosti dvoch uncí s povrchovou úpravou antique, je prvou mincou série Válečnictví a jej námetom sú rímske légie.

Rub mince zobrazuje v prepracovanej razbe bojovú scénu zo staroveku. Obraz zachytáva rímskych vojakov odetých v plátovej zbroji a helmiciach pri zúrivom boji s príslušníkmi galských kmeňov (Kelti). Celý motív zasahuje až k hrane mince.
Rímske légie sú z historického pohľadu najsilnejšie vojenské jednotky staroveku. Ich členom sa mohol stať iba rímsky občan do veku 45 rokov. Vynikali bojovou morálkou, tvrdým výcvikom a výzbrojou. Jednotky légií chránili hranice rímskeho impéria a viedli vojenské taženia za účelom podmanenia si nových území. V päťdesiatych rokoch 1. storočia pr. n. l. započalo pod vedením Julia Caesara vojenské taženie proti Keltom. Počas tzv. galských vojek boli domorodé kmene nakoniec porazené a pod následnou nadvládou Ríma asimilované. Na novo dobytých územiach započala romanizácia, ktorá je charakteristická rozvojom infraľtruktúry, hospodárstva a kultúry. Z galčiny ovplyvnenej latinčinou v nasledujúcich storočiach postupne vznikla francúzština.

Líce tradične zachytáva portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian Rank-Broadleyho s nápismi "QUEEN ELIZABETH II", "2 OZ", "999 SILVER", "2018", "TUVALU", "2 DOLLARS".

Minca je v originálnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 2 000 kusov pre celý svet!
Prvá minca série Vojenstvo je dodávaná s kartónovými 3D okuliarmi a návodom pre jednoduchú montáž. Pomocou Smartphonu a bezdrôtovej komunikačnej technológii NFC môžete sledovať panoramatické bojové scény v trojrozmernom 360° obraze. Technológia si vyžaduje pripojenie na internet a nemusí byť kompatibilná so staršími modelmi Smartphone. 3D obrazy vychádzajú aj pre ďalšie mince tejto série a budú mincovňou Perth sprístupnené k prehliadaniu do 31. 12. 2019. V prípade problémov s použitím okuliarov alebo prehliadaním sa obráťte priamo na tím zákazníckych služieb Perth Mint.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.