+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca White Greyhound of Richmond 1 Oz 2021 Proof

102,00 € vrátane DPH
Strieborná minca White Greyhound of Richmond 1 Oz 2021 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca White Greyhound of Richmond 1 Oz 2021 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006062
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 GBP
Priemer: 38,61 mm
Hmotnosť: 31,21 g (1 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2021
Náklad: pouze 3 800 ks
Autor: Jody Clark
Razba: Britská kráľovská mincovňa

Biely chrt z Richmondu - uncová strieborná minca 2021

Exkluzívna strieborná minca vydaná Britskou kráľovskou mincovňou pre rok 2021 je razená z najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 1 Oz (31,21 g) v špičkovej kvalite Proof. Devátá pamätná minca série The Queen´s Beasts je venovaná jednému z desiatich kráľovniných heraldických zvierat - White Greyhound of Richmond.

Minca na svojom rube zobrazuje chrta vztýčeného na zadných nohách a prednou labou pridržiavajúceho erbový štít. Na polovicu delený erbový štít nesie dvojitú tudorovskú ružu, ktorá je podriadená a zároveň pod ochranou kráľovskej koruny. Tudorovská ruža heraldicky spája dve súperiace vetvy anglickej kráľovskej dynastie Plantagenetovcov - bielu ružu Yorkovcov a červenú ružu Lancasterovcov. Okružie motívu zdobí nápis "WHITE GREYHOUND OF RICHMOND", rok emisie "2021" a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen´s Beasts je séria desiatich heraldických sôch vytvorených sochárom Jamesom Woodfordom pri príležitosti korunovácie kráľovnej Alžbety II. v roku 1953, ktoré zobrazujú desať heraldických zvierat kráľovnej - leva Anglicka, Gryfa Edwarda III., sokola Plantagenetovcov, čierneho býka vojvodov z Clarence, Yala Beaufortu, bieleho leva Mortimerov, červeného draka Walesu, jednorožca Škótska, bieleho koňa Hannoveru a bieleho chrta Richmondu..
Pôvod bieleho chrta z Richmondu sa nachádza v 14. storočí a je spojený s Jánom z Gentu, tretím synom anglického kráľa Eduarda III. Toto psie plemeno bolo v severnej časti Anglicka veľmi obľúbené a v heraldike označovalo majestát, odvahu, bdelosť, rýchlosť a lojalitu. Ján z Gentu si chrta zvolil pre svoj znak užívaný s titulom grófa z Richmondu. Na vplyvný titul bolo viazené jedno z najdôležitejších lén v Anglicku - Honnour of Richmond. Po sobáši s bohatou dedičkou Blankou z Lancasteru sa stal vojvodom z Lancasteru a zakladateľom rovnomenného kráľovského rodu. Legitimizáciou jeho nemanželských potomkov vznikol rod Beaufortovcov, z ktorého po matke pochádzal prvý panovník rodu Tudorovcov Henrich VII. Titul grófa z Richmondu v dejinách Anglicka často zanikal, aby bol následne obnovený. Edmund Tudor s novoudeleným titulom 1. grófa z Richmondu v roku 1452 prvýkrát použil bieleho chrta a tudorovskou ružou pre svoju štandardu. Odtiaľ sa dostáva počas vlády jeho syna Henricha VII. až na štandardu krášovskú. Súčasne nahrádza leva Anglicka na mieste štítonosa biely chrt Richmondu, ktorý sa stáva s červeným drakom Walesu heraldickým nositeľom kráľovského erbového štítu.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Nasledujú autorove iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota. Obe strany mince navrhol talentovaný rytec Jody Clark.

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 3 800 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.