+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná pozlátená minca 10 Oz Into the Light - Lion od Roberta Batemana 2019 Proof

778,00 € vrátane DPH
Strieborná pozlátená minca 10 Oz Into the Light - Lion od Roberta Batemana 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná pozlátená minca 10 Oz Into the Light - Lion od Roberta Batemana 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005576
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Desaťuncová strieborná minca 2019
Nominál: 100 CAD
Priemer: 76,25 mm
Hmotnosť: 311,54 (10 Oz)
Rýdzosť: 999.9/1000 Ag, pozlátené
Prevedenie: Proof
Emisia: 2019
Autor: Robert Bateman, Susanna Blunt
Náklad: 700 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Robert Bateman's Into the Light - Lion

Exkluzívna pozlátená strieborná minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2019 v špičkovej kvalite proof z najčistejšieho 99,99% striebra o hmotnosti 10 Oz nesie rytú reprodukciu obrazu Into the Light - Lion od svetovo známeho maliara Roberta Batemana.

Rub mince tvorí výrez z originálu obrazu, ktorý zachytáva leva kráčajúceho africkou pláňou zaliatou ranným slnkom. Veľmi jemná razba vystihuje realistický štýl maľby a rôzne úpravy povrchu vytvárajú hru svetiel a oživujú celý obraz. Motív dopĺňa nápis "CANADA 2019", nominálna hodnota "100 DOLLARS" a podpis umelca "Robert Bateman".
Robert Bateman (nar. 1930) je kanadský prírodovedec a realistický maliar divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí. Je obhajcom vzdalávania v oblasti voľne žijúcich živočíchov a zakladateľom Nadácie Roberta Batemana, ktorá podporuje činnosti na ochranu prírody, pomáha k porozumeniu a láske k prírode. Na podporu týchto projektov využíva svoje umenie k získaniu finančných prostriedkov. Za jeho aktivity mu bol udelený Rád Kanady, Rád Britskej Kolumbie, štrnásť čestných doktorátov a ďalšie ocene

Lícna strana nesie portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s iniciálmi autorky "SB", nápismi "ELIZABETH II", "D.G.REGINA" a písmenom "P" (Plated - Pokované).

Minca je dodávaná v koženkovej krabičke vínovej farby spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 700 kusov pre celý svet! Ku každej minci je priložená špeciálna karta s tlačenou reprodukciou obrazu, predstavením diela od autora s jeho podpisom.

Autor popísal atmosféru obrazu týmito slovami:

Robert Bateman's Into the Light - Lion

"Je skoro ráno v krátere Ngorongoro. Hoci ide o Afriku, vysoká nadmorská výška prináša veľmi chladné noci a hmlisté ráno. Osamelý lev sa pomaly prechádza orosenou vegetáciou. Nie je tu žiadne obzvlášť pohodlné miesto, kde si ľahnúť a nemá žiadné vyhliadky na ľahký lov. Osamotený samec nie je dobrý lovec. Levy lovia vo svorke, ktorá využíva stratégiu a tímovú spoluprácu. Svorku tvoria predovšetkým levice. Samci sú síce impozantní a silní, ale nie sú dosť rýchli a súčinní. Ich úlohou v levom spoločenstve je brániť územie proti súperiacim levom a iným predátorom ako leopardy a hyeny. Náš veľký samec je na svojom vrchole alebo možno práve za ním. Možno musel opustiť vlastnú svorku a ustúpiť mladšiemu samcovi. Keď vstúpi do slnečného svetla, začne sa rýchlo oteplovať, je stále sebaistý a kráľom všetkého, čo spozoruje. Možno je šťastie, že nemôžeme predpovedať budúcnosť."

Robert BatemanTovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.