Aktuálne ceny: Cena zlata 2321.77 USD/oz   Cena striebra 27.293 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná pozlátená minca Mesiac - prvý krok 1 Oz 2024 Standard
Novinka
Limitovaná edícia

Strieborná pozlátená minca Mesiac - prvý krok 1 Oz 2024 Standard

09:21
posledná aktualizácia ceny
007222
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Pristátie na Mesiaci - prvý krok

Jedinečne tvarovanú striebornú mincu s guľovým povrchom a pozlátením vydáva štát Barbados na rok 2024 a razí sa z najčistejšieho 99,9 % striebra s hmotnosťou 1 Oz v precíznom vyhotovení Antique Standard a s vysokým reliéfom. Minca je venovaná jednej z najvýznamnejších udalostí v dejinách ľudstva - 55. výročiu misie Apollo 11 s pristátím prvého človeka na Mesiaci.

Reverznej strane sférickej mince dominuje plastický odtlačok stopy astronauta pozlátený 24-karátovým zlatom, ktorý je zapustený do mesačného povrchu pokrývajúceho väčšinu plochy mince a vytvára 3D efekt.
Apollo 11 bola historická vesmírna misia, ktorá sa stala prvým úspešným pristátím človeka na Mesiaci. Dňa 16. júla 1969 odštartovala raketa Saturn V s posádkou, ktorú tvorili astronauti Neil Armstrong, Edwin "Buzz" Aldrin a Michael Collins. Armstrong a Aldrin sa 21. júla 1969 stali prvými ľuďmi, ktorí vstúpili na povrch Mesiaca. Mimo lunárneho modulu strávili 2,5 hodiny a nazbierali takmer 22 kg hornín. Legendárne slová Neila Armstronga "Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo" sa stali symbolom ľudských úspechov vo vesmíre. Celý svet sledoval túto historickú udalosť, ktorá posilnila ľudský výskum vesmíru a symbolizovala odhodlanie a technologický pokrok.

Nalícnej strane je štátny znak Barbadosu obklopený nápisom "BARBADOS", nominálna hodnota "5 DOLLARS", hmotnosť a rýdzosť kovu a rok vydania "2024" rozdelený na desatiny po stranách.

Minca sa dodáva v prezentačnom rámčeku, ktorý je vložený do pôvodného papierového obalu, ktorý zároveň slúži ako certifikát. Náklad mince je limitovaný na iba 1 969 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Téma:
Výročné
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Verzia:
Antique Standard
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Náklad:
1969 ks
Emisia:
2024
Nominálna:
5 BBD
Priemer:
33 mm
Krajina pôvodu:
Barbados

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern