Aktuálne ceny: Cena zlata 2323.265 USD/oz   Cena striebra 29.843 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná pozlátená minca Severskí bohovia - Frey 2 Oz High Relief 2023 Antique Standard
Limitovaná edícia

Strieborná pozlátená minca Severskí bohovia - Frey 2 Oz High Relief 2023 Antique Standard

16:39
posledná aktualizácia ceny
006969
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Severskí bohovia - Frey 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca štátu Cookove ostrovy 2023 s hmotnosťou 2 Oz (62,2 g) z najjemnejšieho 99,9 % rýdzeho striebra s povrchovou úpravou Antique Standard je vydaná v rámci série Norse Gods. Predstaviteľom šiestej mince je Frey - boh mieru a plodnosti.

Ústredný motív na reverznej strane mince je pozlátený 24-karátovým zlatom a zobrazuje Freya v zbroji s magickým mečom sprevádzaného kancom. Na pozadí sú zobrazené výjavy počasia, ktoré boh dokáže ovládať. V hornej časti mince je runami napísané meno "FREY". Okraj mince je zdobený zložitým vzorom a je doplnený menom boha "FREYR" a názvom série "NORSE GODS".
Frey je pánom Zeme a bohom plodnosti, mieru, prosperity a bohatstva. Je bratom Freyje a synom Njorda. Vládne krajine svetlých elfov Álfheim. Je zobrazovaný ako veľmi pekný, mocný a milosrdný muž. Ako boh lásky a rozkoše sa často zobrazuje s veľkým falusom. Má kanca menom Gullinbursti, na ktorom môže cestovať vzduchom a vodou. Od Lokiho získal loď Skidbladni, ktorá sa môže dostať kamkoľvek. Vždy ho sprevádza čarovný meč, ktorý je schopný bojovať sám. Frey sa však meča vzdal, aby sa oženil s obryňou Gerdou. Frey dokáže byť veľmi pokojný a mierumilovný, ale naopak, keď ho niekto vyprovokuje, vie byť veľmi zúrivý.

Na averze je tradične portrét kráľovnej Alžbety II. s iniciálami výrobcu Iana Rank-Broadleyho a nápismi "ELIZABETH II", "2023", "COOK ISLANDS" a údajmi o hmotnosti, nominálnej hodnote a rýdzosti.

Minca sa dodáva v originálnej škatuľke s certifikátom pravosti v limitovanej edícii iba 500 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Severskí bohovia

Špecifikácia produktu

Emisia:
2023
Hrana:
hladká
Náklad:
500 ks
Priemer:
38,61 mm
Séria:
Severskí bohovia
Krajina pôvodu:
Cookove ostrovy
Hmotnosť:
62,2 g (2 Oz)
Nominálna:
1 NZD
Verzia:
Antique Štandard
Rýdzosť:
999/1000 Ag, pozlátené 24 Kt
Téma:
Povesti, legendy a mýty

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern