Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná pozlátená minca Zaklínač Posledné želanie 2Oz High Relief 2019 Antique Štandard

Strieborná pozlátená minca Zaklínač Posledné želanie 2Oz High Relief 2019 Antique Štandard

06:07
posledná aktualizácia ceny
005932
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Séria strieborných pozlátených mincí - The Witcher (Wiedźmin)

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roce 2019 o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique Standard vychádza v rámci novej série Zaklínač venovanej najslavnejším poľským fantasy príbehom a ich ústrednému hrdinovi. Prvá minca série je inšpirovaná poviedkou Posledné prianie z rovnomennej zbierky z roku 1993.

Minca na svojom rubu zachytáva scénu, v ktorej sa Gerald z Rivie s mocnou čarodejkou Ynnefer z Vengerbergu snaží zachrániť svojho spoločníka Marigolda ovládaného kúzlom džina. Gerald drží v jednej ruke zaklínačský medailón a v druhej pozlátený meč. Čarodejka naprahuje paže s modrou magickou guľou (3D tlač). Vysoký reliéf mince je prepracovaný do veľmi jemných detailov, ktoré sú patrné na jednolivých postavách aj pozadí. Motív dopĺňajú nápisy "ANDRZEJ SAPKOWSKI • THE LAST WISH" a "THE WITCHER • BOOK SERIES".
Postavu zaklínača Geralda z Rivie stvoril poľský spisovateľ Andrzej Sapkowski v roku 1986 pre sériu krátkych poviedok. Na ne úspešne naviazali ďalšie poviedky a následne päťdielny cyklus. Zaklínač je plateným lovcom nestvor ohrozujúcich ľudstvo. Pri bojoch využíva mágiu a nadľudské schopnosti, ktoré získal počas zložitého procesu premeny. Literárna fantasy bola prenesená do mnoho ďalších spracovaní ako sú komiksy, počítačové hry, filmy a seriály.

Na lícnej strane sú znázornené symboly zaklínača, ktorými sú vlk a meče. Motív dotvárajú ornamentmi zdobený trónna sála na hrade Cintra. Na minci je zobrazený tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora a nápisy "ELIZABETH II", "NIUE", rok vydania "2019", nominálna hodnota "5 DOLLARS", údaje o rýdzosti a značka mincovne.

Minca je dodávaná v originálnej drevenej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 2 000 ks pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Zaklínač

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Náklad:
2 000 ks
Provedení:
Antique Standard
Série:
Zaklínač
Země původu:
Niue
Emise:
2019
Hrana:
hladká, číslovaná
Mincovna:
Mint of Gdansk
Nominál:
5 NZD
Průměr:
45 mm
Téma:
Ostatní

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern