Aktuálne ceny: Cena zlata 1800.72 USD/oz   Cena striebra 20.818 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná pozlátená minca Bohyne: Niké a Viktoria 2 Oz High Relief 2018 Antique Štandard

Strieborná pozlátená minca Bohyne: Niké a Viktoria 2 Oz High Relief 2018 Antique Štandard

22:47
posledná aktualizácia ceny
005189
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Zobraziť mince v sérii "Bohyne"

Séria strieborných pozlátených mincí - Goddesses

Exkluzívna strieborná minca, vydaná štátom Niue v roku 2018 o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard, je prvá v sérii "Bohyne" a je venovaná dvom bohyniam starovekého Grécka a Ríma - Niké a Viktória.

Minca na svojom rube nesie motív dvoch bohýň Niké a Viktórie stojace k sebe chrbtom. Postava vľavo predstavuje gréck bohyňu Niké a vpravo rímsk bohyňu Viktóriu. Bohyňa Niké je na minci vyobrazená ako krásna žena s krídlami, ktorá v ruke drží pozlátenú olivovú ratolesť. Druhá bohyňa Viktória je zobrazená s pozláteným vavrínovým vencom v ruke. Okružie zdobí grécky a rímsky vzor a mená "Nike a Victoria".
Niké bola patrónka športovcov a bojovníkov v starovekom Grécku. Počiatky uctievania bohyne Niké siahajú až do obdobia starovekých olympijských hier. Časom sa stala symbolom triumfu objavujúci sa na pomníkoch pripomínajúcich veľké vojenské víťazstvá.
Rímskym ekvivalentom Niké bola Viktória, zosobnenie úspechov vojenskej sily rímskej ríše. Na počesť krásnej bohyne bolo postavených množstvo chrámov. Jej vyobrazenia sa často objevovali v rímskom umení aj na minciach.

Lícna strana je dekorovaná a zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. a nápisy "Elizabeth II", "Niue", rok vydania "2018", a nominálnu hodnotu "5 Dollars".

Minca je dodávaná v originálnej drevenej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Nominál:
5 NZD
Průměr:
45 mm
Země původu:
Niue
Emise:
2018
Hrana:
hladká
Náklad:
500 ks
Provedení:
Antique Standard
Téma:
Pověsti, legendy a mýty

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.225.8

Holoubek koncern