Aktuálne ceny: Cena zlata 1696.03 USD/oz   Cena striebra 20.633 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca Australia´s Coat of Arms 1 Oz 2021

Zlatá investičná minca Australia´s Coat of Arms 1 Oz 2021

19:52
posledná aktualizácia ceny
006227
kód produktu

oslobodené od DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

Australia's Coat of Arms 2021

Zlatá investičná minca razená Austrálsku kráľovskú mincovňou v roku 2021 v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata o váhe 1 Oz je prvou mincí série Australia's Coat of Arms inšpirované štátnym znakom Austrálskeho spoločenstva.

Originálny dizajn investičných mincí vznikol podľa návrhu Aarona Baggio, ktorý netradične rozpracoval motív na rubovú aj lícnu stranu mince. Každá strana mince predstavuje jedného zo štítonoš podopierajúce štátny znak "Commonwealth Coat of Arms" a zároveň sú endemickými zástupcovia austrálskej fauny. V novom poňatí autor vyvracia bežný predpoklad o pohlavie zvierat a zobrazuje ich ako samice.

Na rube mince je vyobrazená samica klokana červeného s mláďaťom. Pozadie prepletá štylizovaná skladba bohatej austrálskej flóry. Zo záplavy kvetov vystupuje sedemcípa Hviezda zväzu a lemovaný štít s nominálnou hodnotou mince "100 DOLLARS". Zvitok, prechádzajúce pri nohách zvieraťa, nesie nápis "AUSTRALIA". Súčasťou motívu je značka autora.
Súčasný štátny znak prepožičal Austrálii v roku 1912 kráľ Juraj V. ako vládca britského domínia. Štít delený do šiestich polí zastupuje austrálske štáty (Nový Južný Wales - kríž sv. Juraja s levom a hviezdami, Victoria - súhvezdia Južného kríža pod imperiálne korunou, Queensland - imperiálne koruna na pozadí maltézskeho kríža, Južná Austrália - straka, Západná Austrália - čierna labuť a Tasmánia - červený lev). Pre vyjadrenie pevnosti federácie je lemovaný kožušinou z hranostaja. Sedemcípa Hviezda zväzu nad štítom symbolizuje ako šesť štátov, tak siedmym cípom súhrnne ostatné teritória. Úlohu nosičov štítu zastávajú klokan rudý a emu hnedý, typickí predstavitelia austrálskej fauny. Národný kvetina akácie, zviazaná do zväzku, tvorí pozadie a rámec štátneho znaku označený na zvitku nápisom "AUSTRALIA".

Lícna strana zobrazuje samicu emu strážiace hniezdo s vajcami. Pozadie prepletajú vetvičky akácie. Medzi nimi sa opakuje Hviezda zväzu. Samostatné vnútorné okružie obsahuje tradičné portrét kráľovnej Alžbety II. s iniciály autora Jodyho Clarka, nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA" a rokom vydania "2021". Svitek pri nohách operenca uvádza údaje o váhe a rýdzosti kovu "1 OUNCE .9999 AU".

Minca má štatút austrálskeho zákonného platidla a je dodávaná v ochrannej plastovej kapsli. Emisný náklad je limitovaný na iba 5 000 kusov pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Investičné mince Australia´s Coat of Arms

Špecifikácia produktu

Emise:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
5 000 ks
Průměr:
38,74 mm
Země původu:
Austrália
Autor:
Aaron Baggio
Hmotnost:
31,1 g (1 Oz)
Mincovna:
Royal Australian Mint
Nominál:
100 AUD
Ryzost:
999.9/1000 Au
Série:
Australia´s Coat of Arms

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.215.190.193

Holoubek koncern