Aktuálne ceny: Cena zlata 1789.23 USD/oz   Cena striebra 23.069 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca Maple Leaf 1 Oz - 40. výročie 2019
Posledný kus!

Zlatá investičná minca Maple Leaf 1 Oz - 40. výročie 2019

23:19
posledná aktualizácia ceny
005454
kód produktu

oslobodené od DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Dočasne nedostupné Dočasne nedostupné

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Banská Bystrica
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlatá investičná minca

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

GML - Maple Leaf - 40. výročie

Exkluzívna zlatá investičná mince vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2019 pri príležitosti 40. výročia prvého vydania, pravdepodobne najpopulárnejšej zlatej investičnej mince sveta - Maple Leaf, ktorá bola prvýkrát vyrazená v roku 1979.

Royal Canadian Mint razí investičné mince zo zlata, striebra, platiny a palládia, známe pod názvom Maple Leaf, pretože je na nich vyobrazený javorový list. Tvorcem návrhu mince je Walter Ott. Zlaté mince neobsahujú žiadne iné kovy, len čisté zlato vyťažené v kanadský baniach. Zlaté mince Maple Leaf sú ponúkané vo veľkostiach 1/20 Oz, 1/10 Oz, 1/4 Oz, 1/2 Oz a 1 Oz, obsah kovu (v trojských unciach) 0,9999 (24 karátov) je zaručený, líšia sa iba na lícnej a rubovej strane indikáciou motnosti a nominálnej hodnoty.

Výročná zlatá minca nesie na svojom rube symbol Kanady, javorový list, ktorý preplieta číslo výročia "40". Pozadie mince tvoria radiálne lúče, do ktorého je začlenená bezpečnostná značka – malý javorový list s koncovým rokom vydania "19" (možno vidieť pod lupou). Bezpečnostná značka je zhotovená laserovou technikou mikrofabrikácie, ktorá sa používá pri všetkých zlatých a strieborných investičných mincia Maple Leaf vydaných od roku 2014. Motív mince je doplnený o nápisy "CANADA", "FINE GOLD", "1 OZ OR PUR" a rýdzosť "999.9".

Líce mince zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Susanna Blunt s nápisom "ELIZABETH II", rokom vydania a nominálnou hodnotou.

Pre túto mincu odporúčame univerzálne etue:

kozenkova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm mahagonova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm koženková krabička pro jednu minci do 1 Oz


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Royal Canadian Mint

Špecifikácia produktu

Emise:
4. 2. 2019
Mincovna:
Royal Canadian Mint
Průměr:
30 mm
Síla:
2,87 mm
Série:
Maple Leaf
Autor:
Walter Ott, Susanna Blunt
Hmotnost:
31,1030 g
Nominál:
50 CAD
Ryzost:
999,9/1000 Au
Země původu:
Kanada

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.121.117

Holoubek koncern