Upozornenie: Sledujte aktuálne zmeny obchodných podmienok Viac informácií nájdete tu. Súčasne s tým dochádza ku zmene fixačných pravidiel.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.

Stráženie ceny

Zlatá investičná minca Maple Leaf 1 Oz - 40. výročie 2019

Zlatá investičná minca Maple Leaf 1 Oz - 40. výročie 2019
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá investičná minca Maple Leaf 1 Oz - 40. výročie 2019


Fixace ceny: Okamžitá
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Dočasne nedostupné
Kód produktu: 005454
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
Zlatá investičná minca
Nominál: 50 CAD
Priemer: 30 mm
Hrúbka: 2,87 mm
Hmotnosť: 31,1030 g
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Autor: Walter Ott, Susanna Blunt
Emisia: 4. 2. 2019
Krajina pôvodu: Kanada
Mincovňa: Kráľovská kanadská mincovňa

Pri nákupe investičných kovov je dôležité sledovať nielen predajnú cenu, ale mnohokrát je dôležitejšia výkupná cena a garancia spätného odkupu.

GML - Maple Leaf - 40. výročie

Exkluzívna zlatá investičná mince vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2019 pri príležitosti 40. výročia prvého vydania, pravdepodobne najpopulárnejšej zlatej investičnej mince sveta - Maple Leaf, ktorá bola prvýkrát vyrazená v roku 1979.

Royal Canadian Mint razí investičné mince zo zlata, striebra, platiny a palládia, známe pod názvom Maple Leaf, pretože je na nich vyobrazený javorový list. Tvorcem návrhu mince je Walter Ott. Zlaté mince neobsahujú žiadne iné kovy, len čisté zlato vyťažené v kanadský baniach. Zlaté mince Maple Leaf sú ponúkané vo veľkostiach 1/20 Oz, 1/10 Oz, 1/4 Oz, 1/2 Oz a 1 Oz, obsah kovu (v trojských unciach) 0,9999 (24 karátov) je zaručený, líšia sa iba na lícnej a rubovej strane indikáciou motnosti a nominálnej hodnoty.

Výročná zlatá minca nesie na svojom rube symbol Kanady, javorový list, ktorý preplieta číslo výročia "40". Pozadie mince tvoria radiálne lúče, do ktorého je začlenená bezpečnostná značka – malý javorový list s koncovým rokom vydania "19" (možno vidieť pod lupou). Bezpečnostná značka je zhotovená laserovou technikou mikrofabrikácie, ktorá sa používá pri všetkých zlatých a strieborných investičných mincia Maple Leaf vydaných od roku 2014. Motív mince je doplnený o nápisy "CANADA", "FINE GOLD", "1 OZ OR PUR" a rýdzosť "999.9".

Líce mince zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Susanna Blunt s nápisom "ELIZABETH II", rokom vydania a nominálnou hodnotou.

Pre túto mincu odporúčame univerzálne etue:

kozenkova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm mahagonova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm akrylova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm

cena zlata na Londýnskej burze

Graf sa nahráva...
Graf sa nahráva...
zlataky.cz


graphTovar je zaradený do týchto kategórií:    Investičné zlaté mince
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.