Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  

Royal Mint - investičné mince, zliatky

O mincovni Royal Mint

Kráľovská mincovňa je štátna mincovňa, ktorú vlastní britský panovník. Britská mincovňa s viac ako 1100-ročnou históriou je popredným svetovým vývozcom mincí do sveta. Okrem razby obehových mincí pre Spojené kráľovstvo a iné krajiny vyrába aj pamätné mince a rôzne druhy medailí. Je to najväčšia a technicky najvyspelejšia mincovňa na svete. Vo svojom závode v Južnom Walese vyrobí ročne viac ako 3,3 miliardy mincí a polotovarov pre viac ako tridsať krajín. Každá z ich mincí rozpráva príbeh, ktorý inšpiruje každého zberateľa. Špecializuje sa aj na razbu vojenských a pamätných medailí a plní numizmatické objednávky pre mnohé ďalšie krajiny.

História

Kráľovská mincovňa Royl bola založená v roku 886. Historicky bola súčasťou série mincovní, ktoré centralizovali a vyrábali mince pre kráľovstvo. S mincovňou sa spája aj meno slávneho matematika a fyzika Isaaca Newtona, ktorý tu pôsobil ako mincmajster a tiež ako správca. Britská kráľovská mincovňa už viac ako tisíc rokov razí mince britských panovníkov od Alfréda Veľkého až po kráľovnú Alžbetu II. Britská kráľovská mincovňa vyvinula vizuálne najbezpečnejšiu zlatú mincu na svete. V roku 2021 vyrazila vôbec prvú desaťkilogramovú zlatú pamätnú mincu, čím ukončila zbierku pamätných mincí Queen's Beasts.

Zlaté tehličky

Pri príležitosti 50. výročia filmu o Jamesovi Bondovi Diamanty sú večné vydala Kráľovská mincovňa špeciálnu edíciu investičných tehál. Ingoty sú oficiálne licencovaným produktom vyrobeným v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Jamesa Bonda (EON Productions Limited a Danjaq). Pozadie na hornej strane zliatku pokrýva jemná štruktúra malých briliantov. V popredí sa vyníma označenie agenta 007 s motívom pištole a logo Kráľovskej mincovne. V spodnej časti je uvedená hmotnosť, čistota kovu a číslo ingotu. Reverznej strane dominuje názov filmu Diamanty sú večné, pričom slovo Forever sa na nasledujúcich riadkoch opakuje ešte päťkrát. Motív na pozadí pokrýva päť brúsených diamantov od najmenšieho po najväčší. Každý ingot je očíslovaný a zapečatený v ochrannom plastovom puzdre (slúžiacom ako certifikát) s oficiálnym logom 007. Celosvetový náklad je obmedzený na 5 000 kusov.

Zlaté a strieborné mince

Legendárny agent James Bond je hviezdou filmového plátna. Táto zberateľská sada troch mincí je luxusným štýlom na počesť agenta 007 a jeho kultovej filmovej série. Najobľúbenejšími zlatými a striebornými investičnými mincami sú investičné mince Britannie s vyobrazením ženy v prilbe. Celý dizajn je tradične ohraničený dýkou, ktorá predstavuje jednotu. Britannie navrhol renomovaný sochár Philip Nathan. Na averze je zobrazená kráľovná Alžbeta II. Medzi znalcami a obdivovateľmi investičných mincí je obľúbená séria The Queen's Beasts, ktorá obsahuje desať heraldických zvierat z rodokmeňa Alžbety II. vytvorených pri príležitosti jej korunovácie v roku 1953. Štylizovanú podobu kráľovniných šeliem pre sériu mincí vytvoril talentovaný rytec Jody Clark.


Množstevné zľavy %
Na objednávku (14 pracovných dní)
od 2 504,75 EUR

Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern