Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá kolorovaná minca Vlčí mak prímerie 1 Oz 2018 Proof

Zlatá kolorovaná minca Vlčí mak prímerie 1 Oz 2018 Proof

05:02
posledná aktualizácia ceny
005313
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlatá pamätná minca

Zlatá minca - Armistice Poppy 1 Oz

Exkluzívna zlatá minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2018, v špičkovej kvalite proof z najčistejšieho 99.99% zlata o hmotnosti 1 Oz (31.1 g), pripomína 100. výročie uzatvorenia prímeria a obete 1. svetovej vojny.

Rub mince nesie vo svojom strede mierne štylizovaný a kolorovaný vlčí mak. Okraje okvetných lístkov čiastočne prepúšťajú povrch zlatej mince. Okolo stredového maku je zobrazených ďalších päť kvetov, které dokopy symbolizujú šesť kontinentov zapojených do bojov I. svetovej vojny. Tri listy dopĺňajú kvetinové usporiadanie a vytvárajú dojem zvíreného vojnového poľa s krížmi, pripomienky množstva zmarených životov počas štvorročného vojnového obdobia.
Vlčí mak je celosvetový symbol Dna vojnových veteránov. Pochádza z básne "Na flanderských poliach" z roku 1915 od kanadského chirurga Johna McCrae slúžiaceho na západnom fronte. V básni vyjadruje smútok nad padlými kamarátmi na poliach vo Flámsku, kde medzi krížmi rastú divoké maky. Motív obklopujú nápisy "CANADA", nominálna hodnota a rok vydania. Vpravo dole sú umiestnené iniciály autorky Kerri Weller, súčasnej kanadskej maliarky zameranej na "Botanické umenie".

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanna Blunt s nápismi "ELIZABETH II" a "D.G. REGINA".

Minca je dodávaná v koženkovej krabičke vínovej farby spolu s číslovaným certifikátom pravosti vo veľmi limitovanom náklade iba 350 kusov pre celý svet!

I. svetová vojna
známa ako Veľká vojna bola globálny vojnový konflikt prebiehajúci v rokoch 1914 - 1918. Prvá svetová vojna zasiahla Európu, Afriku, Áziu a prebiehala tiež vo svetových oceánoch. Za koniec vojny sa považuje a vo svete oslavuje 11. november 1918, kedy od 11 hodín zavládlo na všetkých frontoch prímerie (11. 11. o 11:00). Osamotené Nemecko podpísalo so spojencami pri severofrancúzskom meste Compiegne prímerie, čím sa prvá svetová vojna skončila.


Špecifikácia produktu

Emise:
2018
Hrana:
vrúbkovaná
Mincovna:
Royal Canadian Mint
Nominál:
200 CAD
Průměr:
30.0 mm
Země původu:
Kanada
Autor:
Kerri Weller/Susanna Blunt
Hmotnost:
31.1 g (1 oz)
Materiál:
999/1000 Au
Náklad:
iba 350 ks
Provedení:
Proof
Téma:
Historie

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern