Aktuálne ceny: Cena zlata 2328.485 USD/oz   Cena striebra 29.4235 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca 2 Oz William Wyon - Gotická koruna 2021 Proof
Akcia
Limitovaná edícia
Posledný kus!

Zlatá minca 2 Oz William Wyon - Gotická koruna 2021 Proof

03:30
posledná aktualizácia ceny
006799
kód produktu
Pôvodná cena: 17 165,00 EUR
16 140,00 EUR
oslobodené od DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Zľava pri produkte je 1 025,00 EUR.
Zľava sa počíta vždy z aktuálnej ceny produktu, ktorá sa mení každých 5 minút. Ide o najnižšiu cenu, za ktorú je produkt za posledných 30 dní ponúkaný.

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Gotická koruna Quartered Arms 2021 - 2 Oz

Exkluzívna zlatá minca vyrazená britskou kráľovskou mincovňou v roku 2021 s hmotnosťou 2 Oz (62,42 g) z najčistejšieho 99,99 % zlata v prémiovej kvalite Proof čerpá z dlhej histórie a dedičstva britského mincovníctva. Vzdáva hold veľkému rytcovi Williamovi Wyonovi návratom k jeho majstrovskému dielu a jednej z najlepších mincí Kráľovskej mincovne, gotickej korune na štvrtených ramenách.

Na reverze ožíva pomocou modernej technológie historický motív gotickej koruny, ktorého pôvodnú rytinu navrhol škótsky umelec William Dyce v roku 1847. Novú interpretáciu klasického heraldického dizajnu vytvoril súčasný tím Kráľovskej mincovne pod vedením hlavného rytca Gordona Summersa. Moderný dizajn využívajúci obrovský pokrok v mincovníckej technológii zachováva úctu k pokladu britskej numizmatiky.
Motív gotickej koruny odráža vnímanie romantiky stredoveku na konci neoklasicistického obdobia. Erb je rozdelený do krížovej schémy pozostávajúcej zo štyroch štítov prevýšených korunou. Erb predstavuje tri národy zjednotené Aktom o zjednotení z roku 1801. Na prvom a treťom štíte je trojica levov Anglicka, na druhom štíte lev v skoku Škótska a na štvrtom štíte harfa Írska. Národné rastlinné motívy - ruža Anglicka, bodliak Škótska a šamlík Írska - sú zakomponované do rozvrhnutia gotickej rozety na pozadí. Symbol a motto Podväzkového rádu "HONI SOIT QUI MAL Y PENSE" ("Hanba tomu, kto zle zmýšľa") sú umiestnené v strede. Ohraničenie mince tvorí gotický kruh zo šamrónov, do ktorého zasahujú vrcholy korún. Opis mince v štýle stredovekej kaligrafie obsahuje latinský text "tueatur unita deus" ("Nech nás Boh zachová v jednote") a "anno dom mmxxi" ("v roku nášho Pána 2021").
William Wyon bol hlavným rytcom Kráľovskej mincovne od roku 1828 až do svojej smrti v roku 1851. Zberatelia ho považujú za jedného z najlepších umelcov, ktorí sa kedy podieľali na razbe britských mincí. Spolu so svojím strýkom, bratrancom a synom patril k významnej generácii rytcov, ktorí pracovali v čase ďalšieho slávneho umelca Benedetta Pistrucciho. Intenzívna rivalita medzi týmito jedinečne talentovanými jednotlivcami prerástla do zlatého veku britskej numizmatiky.

Na averze je zobrazený portrét Alžbety II, piaty a definitívny mincový portrét kráľovnej. Iniciály umelca "J.C." sú súčasťou mince. a v opise mince sa nachádzajú nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota.

Minca sa dodáva v luxusnej drevenej škatuľke spolu s očíslovaným certifikátom pravosti a tematickou publikáciou v mimoriadne limitovanom náklade 350 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Autor:
William Wyon/Jody Clark
Hmotnosť:
62,42 g (2 Oz)
Mincovňa:
Royal Mint
Náklad:
iba 350 ks
Priemer:
40 mm
Séria:
Gothic Crown
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
200 GBP
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999.9/1000 Au
Téma:
Tradičné motívy

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.143.154

Holoubek koncern