+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca 5000 Kč Hrad Zvíkov 2018 Štandard

1.150,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca 5000 Kč Hrad Zvíkov 2018 Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca 5000 Kč Hrad Zvíkov 2018 Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 003095
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná minca
Nominál: 5000 Kč
Priemer: 28 mm
Hmotnosť: 15.55 g
Rýdzosť: 999.9/1000 Au
Prevedenie: Standard
Hrana: vroubkovaná
Náklad: 3 200 ks
Autor: Luboš Charvát
Emisia: máj 2018
Emitent: ČNB
Razba: Česká mincovňa

Túto mincu vám ponúkame v dvoch kvalitách prevedenia:

ikona_proof ikona_standard

Hrady ČR - 1/2 Oz Zlatá pamätné mince - Hrad Zvíkov

Líce mince

Lícnej strane mince dominuje fragment drevorezby oltára oplakávania Krista, umiestnený vo zvíkovskej kaplnke sv. Václava. V hornej časti mincového poľa je umiestnená kompozícia heraldických zvierat z veľkého štátneho znaku v štítoch. Značka Českej mincovne, ktorá je tvorená kompozíciou písmen „Č“ a „M“, je umiestnená pri spodnom okraji mince.

Rub mince

Na rubovej strane mince je v hornej časti mincového poľa kompozícia dvoch rano gotických polievaných dlaždíc s motívom gryfa a loveckej scény. Medzi dlaždicami je umiestnený štít s motívom labute, ktorý používali páni zo Švamberka. Uprostred mincového poľa sa nachádza koláž 4 hradných objektov, zľava doprava sú stvárnené Hlízová veža, Písecká brána, veža Hláska a kaplnka sv. Václava. Vľavo od kompozície sa nachádzajú text „HRAD“ a vpravo text „ZVÍKOV“. Ročník razby „2018“ je umiestnený pod Píseckou bránou. Iniciály autora mince Luboša Charváta, ktoré sú tvorené prepojenými písmenami „L“ a „Ch“, sa nachádzajú pod ročníkom razby.

Hrad Zvíkov

Hrad Zvíkov sa nachádza nad sútokom rieky Otavy a Vltavy na Orlické priehrade, neďaleko obce Zvíkovské Podhradí v Juhočeskom kraji. Od roku 1950 je národnou kultúrnou pamiatkou. Profesor August Sedláček ho vo svojom diele nazval „králem českých hradů“. Hrad ZvíkovŠtátny hrad je v správe Národního památkového ústavu a je prístupný verejnosti.

Zvíkov je stredoveký hrad, ktorý fungoval už v 12. storočí. Tento hrad je pokladaný za veľmi významný. Vždy tu sídlili dvaja hradní grófovia.

Vstup do hradu vedie cez kamenný most z 18. storočia Píseckou bránou. Je to južný vstup. Priekopa bola umelo vytesaná do skaly v 15. storočí a bola postupne upravovaná. Nakoniec bol postavený most kamenný. Bol pôvodne opatrený padacím mostom. Na moste stojí kaplnka Sv. Jana Nepomuckého z 18. storočia. Druhým, pôvodným vstupom do hradu je Železná brána na severnej strane. Je zasadená do mohutných obranných múrov. Bola v minulosti zatváraná ťažkým železným hrebeňom. Roku 1470 bol vyrobený nový hrebeň a roku 1710 bol odstránený. Vedľa ňej bývala komora kata a tiež vrátnika. Vedľa ňej je Červená veža. Je z 13. storočia. Má štvorhranný pôdorys.

Najznámejšou pamiatkou hradu Zvíkov je Hlízová veža - donjon. Jej druhý názov je Markomanka. Táto veža je najstaršou čásťou hradu. Táto veža bola prvým postaveným objektom na hrade a postupne k nej boli pristavované veže, brány, opevnenia a paláce. Markomanka, v kterej sídli Rarášek, má podivuhodné akoby runové nápisy. Ladislav Stroupežnický podľa tejto povesti napísal a nazval divadelnú hru Zvíkovský rarášek, ktorá je vždy ešte s mnoho ďalšími pravidelne hraná na nádvorí hradu, vždy v letných mesiacoch.

Hrady Českej Republiky 2016 - 2020 Standard

r.2016 Kost Zlatá pamětní mince
r.2016 Bezděz Zlatá pamětní mince
r.2017 Bouzov Zlatá pamětní mince
r.2017 Pernštejn Zlatá pamětní mince
r.2018 Zvíkov Zlatá pamětní mince
r.2018 Rabí Zlatá pamětní mince
r.2019 Veveří Zlatá pamětní mince
r.2019 Švihov Zlatá pamětní mince
r.2020 Bečov nad Teplou Zlatá pamětní mince
r.2020 Buchlov Zlatá pamětní minceTovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince ČR a Československo
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.