Aktuálne ceny: Cena zlata 2321.375 USD/oz   Cena striebra 27.297 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatý Sovereign Kráľovná Alžběta II. 1963

Zlatý Sovereign Kráľovná Alžběta II. 1963

09:00
posledná aktualizácia ceny
002210
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Podrobný popis

Zlatý Sovereign 1963

Zlatá investičná minca Sovereign vydaná vo Veľkej Británii v rokoch 1957 - 1968 a razená Britskou kráľovskou mincovňou tradične zobrazuje slávny motív svätého Juraja v zbroji na koni v boji s drakom od Benedetta Pistrucciho a prvný portrét mladej britskej kráľovnej Alžbety II. od Mary Gillick.

Tieto zlaté sovereigny sa získavajú len veľmi zriedka a preto sú veľmi vyhľadávané zberateľmi a investormi.

Kráľovná Alžbeta II.

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. (Elizabeth Alexandra Mary), anglicky Elizabeth II, (21. apríla 1926, Mayfair, Londýn - 8. septembra 2022 zámok Balmoral, Škótsko) bola vládnuca kráľovná nezávislých štátov označovaných ako Commonwealth Realm. S obmenami išlo o tieto štáty: Antigua a Barbuda, Austrália, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svätý Krištof a Nevis, Svätá Lucia, Svätý Vincent a Grenadíny, Šalamúnove ostrovy, Tuvalu a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

V každej tejto krajine bola považovaná za panovníčku samostatného štátu a plnenie kráľovských povinností pre každú krajinu bolo oddelené. Ďalej bola hlavou Commonwealthu a najvyššou predstaviteľkou Anglikánskej cirkvi. Aj napriek veľkému počtu funkcií v súlade so zvykovým právom zasahovala do politiky len výnimočne.

Alžbeta sa stala britskou kráľovnou po smrti svojho otca Juraja VI. 6. februára 1952. V dlhom období jej vlády došlo k zániku Britského impéria (proces, ktorý sa začal už za jej otca) a následnému vzniku Commonwealthu. Potom, čo britské kolónie získavali nezávislosť, sa stala kráľovnou niekoľkých novo osamostatnených krajín. Niektoré z nich neskôr zmenili svoj štatút na republiku.

Alžbeta sa roku 1947 vydala za Philipa, vojvodu z Edinburghu, s ktorým mala štyroch potomkov.

V roku 2022 oslávila Alžbeta II. platinové výročie vlády ako najdlhšie vládnucej monarcha v britskej histórii.


Špecifikácia produktu

Hrana:
vrúbkovaná
Priemer:
22 mm
Séria:
Sovereigny - Veľká Británia
Autor:
Benedetto Pistrucci/Mary Gillick
Měna:
Sovereign
Téma:
Historické mince
Hmotnosť:
7,98 g
Náklad:
7 400 000 ks
Rýdzosť:
917/1000 Au, 22 karátové zlato
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
1963
Mincovňa:
Royal Mint

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern