Aktuálne ceny: Cena zlata 2326.395 USD/oz   Cena striebra 27.403 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatý Sovereign Kráľovná Alžbeta II. 1966
Posledný kus!

Zlatý Sovereign Kráľovná Alžbeta II. 1966

10:34
posledná aktualizácia ceny
002771
kód produktu
570,00 EUR
oslobodené od DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlatý Sovereign 1966

Zlatá investičná minca Sovereign vydaná vo Veľkej Británii v rokoch 1957 - 1968 a razená Britskou kráľovskou mincovňou tradične zobrazuje slávny motív svätého Juraja v zbroji na koni v boji s drakom od Benedetta Pistrucciho a prvný portrét mladej britskej kráľovnej Alžbety II. od Mary Gillick.

Tieto zlaté sovereigny sa získavajú len veľmi zriedka a preto sú veľmi vyhľadávané zberateľmi a investormi.

Kráľovná Alžbeta II.

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. (Elizabeth Alexandra Mary), anglicky Elizabeth II, (21. apríla 1926, Mayfair, Londýn - 8. septembra 2022 zámok Balmoral, Škótsko) bola vládnuca kráľovná nezávislých štátov označovaných ako Commonwealth Realm. S obmenami išlo o tieto štáty: Antigua a Barbuda, Austrália, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svätý Krištof a Nevis, Svätá Lucia, Svätý Vincent a Grenadíny, Šalamúnove ostrovy, Tuvalu a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

V každej tejto krajine bola považovaná za panovníčku samostatného štátu a plnenie kráľovských povinností pre každú krajinu bolo oddelené. Ďalej bola hlavou Commonwealthu a najvyššou predstaviteľkou Anglikánskej cirkvi. Aj napriek veľkému počtu funkcií v súlade so zvykovým právom zasahovala do politiky len výnimočne.

Alžbeta sa stala britskou kráľovnou po smrti svojho otca Juraja VI. 6. februára 1952. V dlhom období jej vlády došlo k zániku Britského impéria (proces, ktorý sa začal už za jej otca) a následnému vzniku Commonwealthu. Potom, čo britské kolónie získavali nezávislosť, sa stala kráľovnou niekoľkých novo osamostatnených krajín. Niektoré z nich neskôr zmenili svoj štatút na republiku.

Alžbeta sa roku 1947 vydala za Philipa, vojvodu z Edinburghu, s ktorým mala štyroch potomkov.

V roku 2022 oslávila Alžbeta II. platinové výročie vlády ako najdlhšie vládnucej monarcha v britskej histórii.


Špecifikácia produktu

Hrana:
vrúbkovaná
Priemer:
22 mm
Séria:
Sovereigny - Veľká Británia
Autor:
Benedetto Pistrucci/Mary Gillick
Měna:
Sovereign
Téma:
Historické mince
Hmotnosť:
7,98 g
Náklad:
7 050 000 ks
Rýdzosť:
917/1000 Au, 22 karátové zlato
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
1966
Mincovňa:
Royal Mint

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern