+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná investičná minca Equilibrium Tokelau 1 Oz 2019

54,25 € vrátane DPH
Strieborná investičná minca Equilibrium Tokelau 1 Oz 2019
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná investičná minca Equilibrium Tokelau 1 Oz 2019


Fixace ceny: Okamžitá
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
 
Kód produktu: 005657
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná investičná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 38 mm
Hrúbka: 2.8 mm
Hmotnosť: 31.31 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Hrana: vrúbkovaná
Náklad: 20 000 ks
Emisia: 2019
Krajina pôvodu: Tokelau
Mincovňa: Pressburg Mint

Equilibrium 2019

Stříbrná investiční mince vydaná ostrovním státem Tokelau a ražená bratislavskou mincovnou Pressburg Mint v roce 2019 v ryzosti nejčistšího 99.9% stříbra o váze 1 Oz (31,3 g) je druhou mincí série Equilibrium, která předkládá motiv zpracovaný na téma harmonie a rovnováha v oboru genetického inženýrství. Tato série předkládá myšlenky harmonie mezi technologií a přírodou, civilizací a životním prostředím, penězi a časem, prací a odpočinkem, umělou a lidskou inteligencí.

Minca na svojej rubovej strane vyjadruje krehkú rovnováhu genetickej modifikácie v podobe motýľa. Jeho telo tvoria dvojzávitnica DNA a hlavu tradičný symbol čínskej filozofie Jin a Jang. Motýlie krídla ako negatív a pozitív zastupujú opačne pôsobiace sily rovnováhy. Efekt bol dosiahnutý kombináciou lesklej a matnej povrchovej úpravy. Vzor, ktorý krídla dekoruje, vychádza zo stromu života. Zakrútené vetvy v sebe skrývajú ďalšie symboly Jin a Jang. Na pozadí mince je zaznamenaný prepis genetickej informácie. Súčasťou motívu je nápis "EQUILIBRIUM" a rok vydania "2019".
Vedci na celom svete používajú genetické modifikácie na liečbu chorôb, úpravu vlastností rastlín a zvierat. Dokonca dochádza k návrhom na genetické vylepšenie človeka. Tieto technológie majú potenciál pre revolúciu v medicíne, ukončenie hladovania, záchranu ohrozených druhov a alebo napríklad zmenu farby motýlích krídel. Je to nádej, ktorá zároveň predstavuje veľké nebezpečenstvo nezvratných škôd na zdraví budúcich generácií. Otvára dvere novým formám sociálnej nerovnosti, diskriminácie a konfliktom.
Prvú editáciu ľudského genómu oznámil v novembri 2018 čínsky biofyzik Che Ťien-kchuej. Podľa neoverených informácií sa z upravených embryí narodili dve deti. Celá udalosť vyvolala medzi odborníkmi negatívne reakcie, vedec bol obvinený z neetických experimentov a porušenia Všeobecnej deklarácie o ľudskom genóme a ľudských právach.

Lícna strana nesie portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho, iniciály autora a nápisy "ELIZABETH II" a "TOKELAU". Okružie mince zdobí dve spletené dvojzávitnice DNA, ktoré dopĺňajú údaje o hmotnosti a rýdzosti a nominálna hodnota.

Pre túto mincu odporúčame univerzálne etue:

kozenkova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm mahagonova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm koženková krabička pro jednu minci do 1 Oz

Cena striebra na Londýnskej burze

Graf sa nahráva...
Graf sa nahráva...
zlataky.cz


graphTovar je zaradený do týchto kategórií:    Investičné strieborné mince
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.