Aktuálne ceny: Cena zlata 1788.65 USD/oz   Cena striebra 20.332 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Equilibrium Tokelau 1 Oz 2019

Strieborná investičná minca Equilibrium Tokelau 1 Oz 2019

11:28
posledná aktualizácia ceny
005657
kód produktu

vrátane DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Equilibrium 2019

Stříbrná investiční mince vydaná ostrovním státem Tokelau a ražená bratislavskou mincovnou Pressburg Mint v roce 2019 v ryzosti nejčistšího 99.9% stříbra o váze 1 Oz (31,3 g) je druhou mincí série Equilibrium, která předkládá motiv zpracovaný na téma harmonie a rovnováha v oboru genetického inženýrství. Tato série předkládá myšlenky harmonie mezi technologií a přírodou, civilizací a životním prostředím, penězi a časem, prací a odpočinkem, umělou a lidskou inteligencí.

Minca na svojej rubovej strane vyjadruje krehkú rovnováhu genetickej modifikácie v podobe motýľa. Jeho telo tvoria dvojzávitnica DNA a hlavu tradičný symbol čínskej filozofie Jin a Jang. Motýlie krídla ako negatív a pozitív zastupujú opačne pôsobiace sily rovnováhy. Efekt bol dosiahnutý kombináciou lesklej a matnej povrchovej úpravy. Vzor, ktorý krídla dekoruje, vychádza zo stromu života. Zakrútené vetvy v sebe skrývajú ďalšie symboly Jin a Jang. Na pozadí mince je zaznamenaný prepis genetickej informácie. Súčasťou motívu je nápis "EQUILIBRIUM" a rok vydania "2019".
Vedci na celom svete používajú genetické modifikácie na liečbu chorôb, úpravu vlastností rastlín a zvierat. Dokonca dochádza k návrhom na genetické vylepšenie človeka. Tieto technológie majú potenciál pre revolúciu v medicíne, ukončenie hladovania, záchranu ohrozených druhov a alebo napríklad zmenu farby motýlích krídel. Je to nádej, ktorá zároveň predstavuje veľké nebezpečenstvo nezvratných škôd na zdraví budúcich generácií. Otvára dvere novým formám sociálnej nerovnosti, diskriminácie a konfliktom.
Prvú editáciu ľudského genómu oznámil v novembri 2018 čínsky biofyzik Che Ťien-kchuej. Podľa neoverených informácií sa z upravených embryí narodili dve deti. Celá udalosť vyvolala medzi odborníkmi negatívne reakcie, vedec bol obvinený z neetických experimentov a porušenia Všeobecnej deklarácie o ľudskom genóme a ľudských právach.

Lícna strana nesie portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho, iniciály autora a nápisy "ELIZABETH II" a "TOKELAU". Okružie mince zdobí dve spletené dvojzávitnice DNA, ktoré dopĺňajú údaje o hmotnosti a rýdzosti a nominálna hodnota.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
31.31 g
Mincovna:
Pressburg Mint - SK
Nominál:
5 NZD
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Tokelau
Emise:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
20 000 ks
Průměr:
38 mm
Síla:
2.8 mm

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern