Aktuálne ceny: Cena zlata 2038.08 USD/oz   Cena striebra 24.543 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 3 Oz Chameleon 2023 Antique Standard
Novinka
Limitovaná edícia

Strieborná minca 3 Oz Chameleon 2023 Antique Standard

09:15
posledná aktualizácia ceny
006883
kód produktu
285,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Chameleón 3 Oz - termochromatická farba smaltu

Špeciálne tvarovaná strieborná minca s hmotnosťou 3 Oz (93,3 g), ktorú vydáva štát Barbados na rok 2023 v najjemnejšej 99,9 % rýdzosti striebra a v povrchovej úprave Antique Standard, predstavuje úžasnú schopnosť chameleóna meniť farbu pomocou inovatívnej technológie termochromického smaltu.

Reverzný dizajn určuje tvar mince a zobrazuje farebného chameleóna odpočívajúceho na vetve stromu. Hlavné časti tela sú vyplnené termochromickým smaltom, ktorý pri dosiahnutí telesnej teploty mení odtieň a jas.
Chameleón je pre svoje jedinečné schopnosti jedným z najpozoruhodnejších zástupcov skupiny jašterov. Dokáže veľmi rýchlo meniť farbu kože, aby vyjadril svoje emócie a celkovú náladu pri kontakte s inými jedincami alebo počas pytačiek. Pri odpočinku a leňošení žiari jasne zelenými odtieňmi. Keď sa vyhrieva na slnku, chytá jeho lúče s hnedým nádychom. Samce lákajú samice na párenie rôznymi žiarivými farbami. Ak sa cíti ohrozená, použije tmavé odtiene zelenej, hnedej a čiernej farby.
Jeho zrak možno považovať za evolučný zázrak. Každé oko funguje nezávisle od druhého. Dokáže pozorovať veľmi širokú oblasť až do vzdialenosti jedného kilometra. Mozog chameleóna dokáže vyhodnotiť dva rôzne obrazy alebo jeden obraz pozorovaný z dvoch uhlov. Oči sa synchronizujú len vtedy, keď zbadá korisť, ktorú chytí pohybom jazyka.

Na lícnej strane mince je rovnaký motív ako na rubovej. Autentická štruktúra kože chameleóna využíva jemné reliéfne detaily v kombinácii s patinovaným povrchom. Štátny znak Barbadosu s nápismi "BARBADOS", nominálna hodnota "5 DOLLARS" a údaje o hmotnosti a rýdzosti sú umiestnené v oblasti špirálovito stočeného chvosta. Rok vydania "2023" vystupuje z kôry vetvičky.

Minca sa dodáva v tematickej zberateľskej škatuľke, na ktorej sú uvedené informácie o certifikáte. Náklad je limitovaný na 1 499 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emisia:
2023
Náklad:
1 499 ks
Rýdzosť:
999/1000 Ag, smalt
Krajina pôvodu:
Barbados
Verzia:
Antique Štandard
Hmotnosť:
93,3 g (3 Oz)
Nominálna:
5 BBD
Téma:
Flóra a fauna

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.207.160.97

Holoubek koncern