Aktuálne ceny: Cena zlata 2029.45 USD/oz   Cena striebra 24.459 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Split Views - Aligátor 1 Oz 2022 Proof
Limitovaná edícia

Strieborná minca Split Views - Aligátor 1 Oz 2022 Proof

10:38
posledná aktualizácia ceny
006829
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Split Views, Aligátor americký 1 oz - Smartminting

Ostrovná republika Palau vydala na rok 2022 unikátnu striebornú mincu s hmotnosťou 1 oz z najčistejšieho 99,9 % striebra v prevedení ultra high relief a Proof. S využitím novej technológie razby ponúka mincovňa Smartminting rozdelené pohľady na aligátora severoamerického v rámci série Split Views.

Na reverznej strane mince je zobrazený letecký pohľad na mokrade národného parku Everglades, v ktorého kalných vodách aligátor pláva. Pokojnú atmosféru narúša bližší pohľad na príď lode s opusteným rybárskym prútom a klobúkom plávajúcim na vodnej hladine. Môžeme sa pýtať, kam sa podel rybár? Nebola tu pred chvíľou dráma s tragickým koncom? Technológia Smartminting využíva svoje možnosti pri razbe a prispôsobuje strmo vystupujúce plastové časti motívu mince, nie naopak. Názov "AMERICAN ALLIGATOR" presvitá v spodnej časti mincového poľa.
Aligátor severoamerický (Alligator mississippiensis) je jedným z najsmrtonosnejších predátorov obývajúcich močiare a rieky juhovýchodnej časti Spojených štátov. Jeho vek sa odhaduje na 150 miliónov rokov a obýva našu planétu od čias dinosaurov. Dospelé samce môžu dorásť do dĺžky viac ako 5 metrov a ich hrubý chvost sa rovná polovici ich celkovej dĺžky. Veľkosť a vek aligátora sa odráža vo výbere jeho potravy. Mláďatá sa živia predovšetkým hmyzom a larvami, ale keď dospejú, naučia sa loviť aj stredne veľké cicavce, plazy a vtáky. Dospelí jedinci sa potom pustia aj do takých zvierat, ako sú ošípané a domáce zvieratá, a nezriedka dochádza aj k útokom na veľké mäsožravce. Aligátory konzumujú svoju korisť vcelku alebo vo veľkých kusoch, preto prehĺtajú aj malé kamene, aby urýchlili trávenie.
Aligátory sa vyhýbajú kontaktu s ľuďmi a útoky zvyčajne nie sú súčasťou lovu. Napriek tomu, ak človeka uhryznú, bez lekárskeho ošetrenia podlieha vzniku infekcie. Naopak, ľudia boli v minulosti pre aligátory osudovým nepriateľom. Aligátorové kože boli takým vyhľadávaným luxusným tovarom v módnom priemysle, že lovci takmer vyhubili celý druh.

Averz mince odráža rovnakú scénu pri pohľade z hĺbky. Práve tu nemožno prehliadnuť impozantnú veľkosť aligátora, ktorému sa človek nevyrovná. Mincovná technológia dodáva cez hranu mince úplne novú perspektívu, pričom ultravysoký reliéf reverzu a averzu sa spája do trojrozmerného celku. Názov mince "NACIREMA ROTAGILLA" je v hornom kruhu mince obrátený nabok. V motíve je uvedený názov emitenta a rok vydania "2022".

Minca sa dodáva v štýlovom prezentačnom rámčeku s certifikátom pravosti v limitovanom náklade 2 022 kusov pre celý svet!

Smartminting® je revolučná technológia v oblasti modernej numizmatiky. Najväčšou výhodou sú dramatické a neprekonateľné výšky reliéfu v kombinácii so zložitými detailmi. Vysoký a ultra vysoký reliéf je možný na oboch stranách mince a jeho vrchol je možné umiestniť až do blízkosti hrany. Konvenčný postup razby vyžaduje nielen viac materiálu (vyššia hmotnosť), ale predovšetkým je nutné najvyšší bod sústrediť do centra mince, ktorý nedosahuje takú výšku ako pri technológii Smartminting®. Ďalším bonusom Smartminting® technológie je razba v najvyššej kvalite Proof a kolorované mince, samozrejmosťou zostáva prevedenie Antique Standard


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Split Views Ohrozené zvieracie druhy

Špecifikácia produktu

Emisia:
2022
Náklad:
2 022 ks
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
Flóra a fauna
Hrana:
vrúbkovaná
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Nominálna:
5 USD
Priemer:
38,61 mm
Séria:
Split Views
Krajina pôvodu:
Palau

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.207.160.97

Holoubek koncern