Aktuálne ceny: Cena zlata 2327.39 USD/oz   Cena striebra 29.8615 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Split Views - Hroch 1 Oz 2023 Proof
Limitovaná edícia

Strieborná minca Split Views - Hroch 1 Oz 2023 Proof

16:20
posledná aktualizácia ceny
006830
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Split Views, Hippos 1 oz - Smartminting

Ostrovná republika Palau vydala na rok 2023 unikátnu striebornú mincu s hmotnosťou 1 Oz z najčistejšieho 99,9 % striebra v prevedení ultra high relief a Proof. S využitím novej technológie razby ponúka mincovňa Smartminting rozdelené pohľady na hrochy v rámci série Split Views.

Na reverznej strane mince je zobrazený letecký pohľad na stojaté vody zálivu, kde medzi bohatou vegetáciou leňoší trojica hrochov. Matku s mláďatami z diaľky pozoruje samec, ktorého obrovská tlama dokáže udržať kmeň dospelého stromu. Pokojná atmosféra sa môže zmeniť na besnenie a agresívny útok na votrelcov pri ochrane mláďat a teritória. Technológia Smartminting využíva svoje možnosti pri razbe, pričom strmo vystupujúce plastické časti prispôsobuje motívu mince, a nie naopak. Názov "HIPPOS" presvitá v spodnej časti mincového poľa.
Hroch obojživelný (Hippopotamus amphibius) je najnebezpečnejšie africké zviera, ktoré klame svojím vzhľadom zívajúceho tučniaka tráviaceho dni driemaním vo vode. Svojimi smrtiacimi útokmi na človeka predčí slony, levy a iné veľké šelmy. S prekvapujúcou agresivitou a rýchlosťou dokáže zaútočiť, keď sa cíti ohrozený alebo je narušené jeho životné prostredie. Aj súboje medzi samcami z toho istého stáda sa často končia ťažkým zranením alebo smrťou jedného z nich. Hroch je po slonovi druhým najťažším suchozemským cicavcom na svete. Dospelý cicavec môže vážiť až 4,5 tony a dorásť do dĺžky takmer 5 metrov. Jeho široká tlama s dlhými zubami je prispôsobená na dolovanie koreňov vodných rastlín. Väčšinu potravy však získava po zotmení spásaním na súši. Žije v stádach, v ktorých dodržiava hierarchiu. V malých stádach sa so samicami pári len najsilnejší samec, čo je vo veľkých stádach umožnené aj ostatným samcom. Samice sa môžu rozmnožovať počas celého roka a rodiť mláďatá vo vode.

Averzná strana mince odráža tú istú scénu pri pohľade z hĺbky. Technológia razby dodáva minci úplne novú perspektívu cez hranu mince, pričom ultra vysoký reliéf reverzu a averzu splýva do trojrozmerného celku. Názov mince "SOPPIH" a rok vydania "2023" sú na hornom okraji mince otočené nabok. Súčasťou motívu je aj meno emitenta.

Minca sa dodáva v štýlovom prezentačnom rámčeku s certifikátom pravosti v limitovanom náklade 2 023 kusov pre celý svet!

Smartminting® je revolučná technológia v oblasti modernej numizmatiky. Najväčšou výhodou sú dramatické a neprekonateľné výšky reliéfu v kombinácii so zložitými detailmi. Vysoký a ultra vysoký reliéf je možný na oboch stranách mince a jeho vrchol je možné umiestniť až do blízkosti hrany. Konvenčný postup razby vyžaduje nielen viac materiálu (vyššia hmotnosť), ale predovšetkým je nutné najvyšší bod sústrediť do centra mince, ktorý nedosahuje takú výšku ako pri technológii Smartminting®. Ďalším bonusom Smartminting® technológie je razba v najvyššej kvalite Proof a kolorované mince, samozrejmosťou zostáva prevedenie Antique Standard


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Split Views Ohrozené zvieracie druhy

Špecifikácia produktu

Emisia:
2023
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
2 023 ks
Priemer:
38,61 mm
Séria:
Split Views
Krajina pôvodu:
Palau
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Nominálna:
5 USD
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
Flóra a fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern