Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Terra Tokelau 1 Oz 2020

Strieborná minca Terra Tokelau 1 Oz 2020

06:02
posledná aktualizácia ceny
005396
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Terra 2020 - Brilliant Uncirculated

Exkluzívna strieborná minca vydaná ostrovným štátom Tokelau a razená bratislavskou mincovňou Pressburg Mint v roku 2020 v špičkovej kvalite Brilliant Uncirculated v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 1 Oz (31,3 g) upozorňuje na význam ochrany životného prostredia a zdrojov, ktoré nám poskytuje naša planéta Zem - Terra.

Minca na svojej rubovej strane zobrazuje mapu kontinentov Severnej a Južnej Ameriky, Európy, Afriky a časti Ázie. V dolnej časti mapy je štylizovaný kompas a pod ním vo vnútornom okruží názov mince "TERRA 2020". Súčasťou sú motto "SERVA ME, SERVABO TE" (Chráň ma, já ochránim teba), GPS súradnice Bratislavy, údaje o hmotnosti a rýdzosti. Vonkajšie okružie tvorí číslovaná kruhová stupnica kompasu, hodnotu 360° nahrádza malé logo mincovne.
Zem, po latinsky Terra, je náš jediný domov. Poskytuje nám všetky zdroje potrebné pre život, ale naše činy na nich zanechali stopy. Hladina CO2 je v súčasnosti najvyššia za 4 milióny rokov, globálna teplota dosahuje nové maximá, ľadovce sa topia a hladina oceánov stúpa. Preto je dôležité zaoberať sa významom ochrany životného prostredia a zdôrazňovať potrebu spolupráce pri riešení klimatických problémov a to bez ohľadu, na ktorej strane planéty žijeme.

Na lícnej strane pokračuje mapa z rubovej strany mince a vyznačuje Áziu, Austráliu a Oceániu. Do mapy je zakomponovaná štylizovaná kvetina, hviezda označujúca polohu ostrovov Tokelau a portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciálmi autora. Vo vnútornom okruží je uvedený názov mince "TERRA 2020", nominálna hodnota "5 DOLLARS" a nápis "ELIZABETH II - TOKELAU". Vonkajšie okružie tvorí číslovaná kruhová stupnica kompasu, hodnota 360° je nahradená malým znakom Tokelau.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria mincovny Pressburg Mint

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
31.31 g
Mincovna:
Pressburg Mint
Nominál:
5 NZD
Průměr:
38 mm
Série:
Terra
Téma:
Ostatní
Emise:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
10 000 ks
Provedení:
BU (Brilliant Uncirculated)
Ryzost:
999/1000 Ag
Síla:
2.8 mm
Země původu:
Tokelau

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern