Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Terra Tokelau 1 Oz 2020

Strieborná investičná minca Terra Tokelau 1 Oz 2020

10:55
posledná aktualizácia ceny
005395
kód produktu

vrátane DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Terra 2020

Strieborná investičná minca vydaná ostrovným štátom Tokelau a razená bratislavskou mincovňou Pressburg Mint v roku 2020 v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 1 Oz (31,3 g) upozorňuje na význam ochrany životného prostredia a zdrojov, ktoré nám poskytuje naša planéta Zem - Terra.

Minca na svojej rubovej strane zobrazuje mapu kontinentov Severnej a Južnej Ameriky, Európy, Afriky a časti Ázie. V dolnej časti mapy je štylizovaný kompas a pod ním vo vnútornom okruží názov mince "TERRA 2020". Súčasťou sú motto "SERVA ME, SERVABO TE" (Chráň ma, já ochránim teba), GPS súradnice Bratislavy, údaje o hmotnosti a rýdzosti. Vonkajšie okružie tvorí číslovaná kruhová stupnica kompasu, hodnotu 360° nahrádza malé logo mincovne.
Zem, po latinsky Terra, je náš jediný domov. Poskytuje nám všetky zdroje potrebné pre život, ale naše činy na nich zanechali stopy. Hladina CO2 je v súčasnosti najvyššia za 4 milióny rokov, globálna teplota dosahuje nové maximá, ľadovce sa topia a hladina oceánov stúpa. Preto je dôležité zaoberať sa významom ochrany životného prostredia a zdôrazňovať potrebu spolupráce pri riešení klimatických problémov a to bez ohľadu, na ktorej strane planéty žijeme.

Na lícnej strane pokračuje mapa z rubovej strany mince a vyznačuje Áziu, Austráliu a Oceániu. Do mapy je zakomponovaná štylizovaná kvetina, hviezda označujúca polohu ostrovov Tokelau a portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciálmi autora. Vo vnútornom okruží je uvedený názov mince "TERRA 2020", nominálna hodnota "5 DOLLARS" a nápis "ELIZABETH II - TOKELAU". Vonkajšie okružie tvorí číslovaná kruhová stupnica kompasu, hodnota 360° je nahradená malým znakom Tokelau.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
31.31 g
Mincovna:
Pressburg Mint - SK
Nominál:
5 NZD
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Tokelau
Emise:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
20 000 ks
Průměr:
38 mm
Síla:
2.8 mm

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern